Model tradycyjny

lokalna instalacja

Model tradycyjny, to lokalna instalacja (on-premises). W tym wypadku mówimy o zakupie licencji na własność, co wiąże się z jednorazową opłatą. Opcjonalnie istnieje możliwość opłacania tzw. opłaty BREP (roczny abonament), która sprawia że w możemy rozwijać licencję kupując nowych użytkowników, obiekty systemowe i dodatkowe rozwiązania. Do zalet lokalnej instalacji z całą pewnością możemy zaliczyć kontrolę nad wprowadzaniem aktualizacji i upgrade’ów – to my decydujemy wg jakiego harmonogramu utrzymywać system w jego najnowszej dostępnej wersji. Ponadto należy zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania własnej istniejącej infrastruktury oraz mniejszą zależność od połączenia internetowego.

Wybieram

Model chmurowy

SaaS

Dynamics 365 Business Central to system, który w pełni wykorzystuje możliwości chmurowej aplikacji typu SaaS – dzięki regularnym i automatycznym aktualizacjom Klient jest cały czas na najnowszej wersji systemu i korzysta ze wszystkich usprawnień wprowadzanych przez Microsoft. Zalety rozwiązania chmurowego to przede wszystkim brak dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury oraz wysoka niezawodność (99,9% SLA). Ponadto model SaaS to ułatwiony dostęp do innych usług chmurowych Microsoft, szerokiego portfolio aplikacji tworzonych przez Partnerów Business Central, a także łatwość zarządzania środowiskami i użytkownikami.

Wybieram

Model hybrydowy

hosting

W ramach wyboru modelu hybrydowego system zostaje zainstalowany w zewnętrznym Data Center zarządzanym przez EIP Dynamics lub naszego partnera. Do zalet takiego rozwiązania, podobnie jak w przypadku instalacji lokalnej możemy zaliczyć kontrolę nad wprowadzaniem aktualizacji. Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść modelu hybrydowego jest fakt, że w tym rozwiązaniu możemy mieć bezpośredni dostęp do bazy danych, czego nie oferuje aplikacja SaaS.

Wybieram