Model tradycyjny

lokalna instalacja

Model tradycyjny, to lokalna instalacja (on-premises). W tym wypadku mówimy o zakupie licencji na własność co wiąże się z jednorazową opłatą. Opcjonalnie istnieje możliwość opłacania tzw. opłaty BREP (roczny abonament). Do zalet takiego rozwiązania możemy zaliczyć kontrolę nad wprowadzaniem aktualizacji i upgrade’ów. Ponadto należy zwrócić uwagę na możliwość wykorzystania własnej istniejącej infrastruktury oraz mniejszą zależność od połączenia internetowego.

Wybieram

Model chmurowy

SaaS

Dynamics 365 Business Central to system który w pełni wykorzystuje możliwości chmurowej aplikacji typu SaaS. Zalety tego typu rozwiązania to przede wszystkim brak dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem infrastruktury oraz wysoka niezawodność (99,9% SLA). Ponadto model SaaS to ułatwiony dostęp do innych usług chmurowych Microsoft oraz wyjątkowo wygodny proces przeprowadzania aktualizacji.

Wybieram

Model hybrydowy

hosting

Wybierając model hybrydowy system zostaje zainstalowany na zewnętrznym Data Center zarządzanym przez Dynamics Development Center lub naszego partnera. Do zalet takiego rozwiązania, podobnie jak w przypadku instalacji lokalnej możemy zaliczyć kontrolę nad wprowadzaniem aktualizacji. Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść modelu hybrydowego jest fakt że w przypadku chmury publicznej nie mamy bezpośredniego dostępu do bazy danych.

Wybieram

Zobacz Business
Central na żywo