Aplikacje od Insight Works

Insight Works jest dostawcą aplikacji typu add-on dla Business Central. Rozwiązania od Insight Works wspierają firmy magazynowe i dystrybucyjne.

Dzięki aplikacjom Insight Works użytkownicy mogą między innymi bez wysiłku uzyskiwać dostęp do danych w czasie rzeczywistym, zarządzać poziomami zapasów, optymalizować procesy realizacji zamówień i śledzić przesyłki.

Aplikacje dostępne na AppSource

Kluczowe funkcjonalności Warehouse Insight

 • Inquiry App – dostęp do detalicznych danych (np. ilość w rozbiciu na miejsca magazynowe) dotyczących zapasów zlokalizowanych na magazynie z poziomu urządzenia mobilnego.
 • Count – kompleksowe narzędzie do zarządzania inwentaryzacją, umożliwia zaawansowane wykorzystanie metody zliczania lub cyklicznego zliczania zapasów wraz z narzędziami do wprowadzania, uzgadniania, księgowania i analizy danych.
 • Licence Plating – możliwość śledzenia i generowania etykiet odnoszących się do całych palet, pudeł, skrzyń lub kontenerów zawierających mieszane zapasy lub mieszane numery partii/seryjne. Umożliwia to przemieszczanie takiego nośnika za pomącą nadanego numeru kodu kreskowego.
 • Consumption, Output and Assembly App – zarządzanie zleceniami produkcyjnymi/kompletacją z poziomu urządzeń mobilnych. Umożliwia księgowanie zużyć do jak i przyjęć z produkcji.
 • Receive, Put-Away – przyjmowanie lub przemieszczenie zapasów wraz ze wskazaniem proponowanego miejsca odłożenia.
 • Pick, Ship – pobranie w celu wydania zapasów umożliwione z poziomu urządzenia mobilnego wraz ze wsparciem dla pobrań z kolekcjonowaniem (Tote picking).
 • Movement – propozycje wygenerowanych przesunięć (ad-hoc lub planowanych) dostępne z poziomu urządzenia jako lista zadań dla pracownika magazynu. Przemieszczenia pomiędzy miejscami składowania realizowane bezpośrednio za pomocą urządzenia (Reclassification).

FAQ

 • Jakie aplikacje do obsługi magazynu są możliwe do wykorzystania z portfolio Insight Works?

  Do wyboru mamy dwa rozwiązania, z których jedno oferowane jest jako bezpłatny dodatek, a drugie jako bardziej zaawansowane narzędzie.

  WMS Express - bezpłatny mobilny dodatek WMS do Microsoft Dynamics 365 BC, który umożliwia integrację urządzeń mobilnych w środowisku magazynowym. Zaprojektowany specjalnie dla Business Central, WMS Express bezproblemowo współpracuje z jego implementacją, niezależnie od konfiguracji magazynu. W zależności od jej rozbudowania do wyboru mam trzy warianty bezpłatnego rozwiązania.

  WMS Express Standard dla organizacji, których procesy magazynowe opierają się na podstawowych dokumentach źródłowych takich jak zamówienia sprzedaży i zakupu;

  WMS Express Basic Warehouse dla organizacji, gdzie wprowadzone są dodatkowe dokumenty pobrań i odłożeń zapasów bezpośrednio z dokumentów źródłowych takich jak zamówienia sprzedaży i zakupu;

  WMS Express Warehouse dla organizacji, która wykorzystuje bardziej zaawansowane ustawienia magazynowe oraz procesy. Wykorzystywane są tutaj dedykowane dla magazynu dokumenty takie jak wydania i pobrania magazynowe korespondujące z przyjęciami i odłożeniami magazynowymi.

  Wszystkie powyższe warianty wspierają również podstawowe funkcje wykorzystywane w inwentaryzacji magazynów.

  Warehouse Insight – podobnie jak WMS Express jest to mobilny dodatek WMS do Microsoft Dynamics 365 BC, który umożliwia integrację urządzeń mobilnych w środowisku magazynowym. Zawiera w sobie ponad 25 dodatków, które pomagają w usprawnieniu procesów magazynowych m.in. dodatek Licence Plating, który umożliwia wprowadzenie zarządzania opakowaniami zbiorczymi (np. palety) w środowisku WMS za pomocą pojedynczego kodu kreskowego.

 • Jak dobrać urządzenie, które będzie prawidłowo działać z aplikacjami WMS Insight?

  Aplikacje WMS Insight dopuszczają bardzo szeroką gamę urządzeń z jakimi współpracują, brak rekomendacji może być jedynie wskazany dla urządzeń typu skaner USB lub Bluetooth – zestawienie nieporęczne i utrudniające wydajną pracę w magazynie. W pozostałych przypadkach należy wziąć pod uwagę kilka czynników w procesie wyboru urządzenia są to: wytrzymałość, zakres skanowania, ergonomia, kamera, cena. Kombinacja wszystkich czynników powinna dostarczyć skończoną listę urządzeń, które powinny zostać wybrane.

 • Jak zobaczyć DEMO aplikacji?

  W celu umówienia się na prezentacje DEMO należy wypełnić formularz kontaktowy
  lub skorzystać z kontaktu bezpośredniego:
  - E-mail: dynamics@eip.pl
  - Telefon: +48 533 003 630.

Kontakt

Skontaktujemy się w ciągu 24h od wysłania formularza