Integracje z Dynamics 365 Business Central

Czym jest integracja systemów?

Integracja systemu ERP z zewnętrznymi rozwiązaniami może być niezwykle efektywnym sposobem na zwiększenie jego możliwości. Microsoft Dynamics 365 Business Central oferuje możliwość połączenia poprzez web services OData i SOAP, a także przy pomocy kilkudziesięciu API.

Skontaktuj się z nami, aby porozmawiać o korzyściach, jakie daje integracja systemów: dynamics@eip.pl

Jakiego rodzaju integracje są najpopularniejsze?

Aby zwiększyć efektywność swoich operacji, klienci najczęściej decydują się na wdrożenie integracji systemu ERP z następującymi rozwiązaniami:

  • System CRM – integracja systemów najczęściej zachodzi na poziomie klientów, produktów i ofert. Produktem, który w znakomity sposób
    uzupełnia się z Business Central jest Dynamics 365 for Sales.
  • System operatora logistycznego – integracja z systemem ERP polega na komunikacji pomiędzy systemem ERP a magazynem np. wysyłanie komunikatów dotyczących stanów magazynowych lub dokumentów niezbędnych w procesach magazynowych.
  • Platformy e-commerce – system ERP może wysyłać informację bezpośrednio na stronę o dostępności produktów i otrzymywać
    zamówienia bezpośrednio ze sklepu internetowego.
  • Kadry i płace – należy pamiętać, że dla wielu rynków istnieje dodatek do programu ERP w Microsoft Dynamics 365 Business Central oferujący funkcjonalność Kadr i Płac, niemniej klienci czasami decydują się na integrację z ich istniejącymi rozwiązaniami w tym obszarze.
  • System finansowo-księgowy – zdarza się, że Microsoft Dynamics 365 Business Central jest stosowany wyłącznie jako rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw lub produkcją. W takiej sytuacji może występować integracja systemowa ERP z innym oprogramowaniem finansowo-księgowym. Jest tak szczególnie często, gdy mówimy o wdrożeniu w wielu krajach, gdzie klient posiada już zakupione rozwiązania finansowo-księgowe.

Więcej na temat integracji można przeczytać tutaj.

Zrealizowane integracje