24.07.2021

Rozszerzenie Business Central o dodatkowe funkcjonalności

Dynamics 365 Business Central jest systemem, który organizacja może niemal dowolnie dostosować do swoich potrzeb. Firma EIP Dynamics specjalizuje się w zadaniach programistycznych rozszerzających możliwości Business Central. Według opinii ekspertów to właśnie szerokie możliwości w zakresie dostosowywania systemu Business Central do specyficznych potrzeb organizacji jest istotną przewagą względem innych systemów ERP.

Na platformie AppSource dostępnych jest kilkaset gotowych i przetestowanych aplikacji rozszerzających możliwości systemu. Aplikacje są przygotowywane przez Microsoft oraz inne firmy partnerskie, które specjalizują się we wdrożeniach. Taki model sprawia, że system szybko i stale się rozwija.

Kolejny sposób na rozszerzanie możliwości Business Central jest zastosowanie Extensions. Jest to sposób na rozszerzenie możliwości systemu bez ingerencji w kod źródłowy co ułatwia i przyśpiesza procedurę rozszerzenia Business Central o nowe funkcjonalności.

Business Central korzysta z API, dzięki czemu można zintegrować jego możliwości z rozwiązaniami i usługami firm trzecich.

Integracja z innymi rozwiązaniami od Microsoft

To co tym bardziej wyróżnia Business Central to możliwość integracji z innymi rozwiązaniami od Microsoft. Kilka przykładów wymieniono poniżej.

Power BI  – jest to flagowe rozwiązanie z zakresu Business Intelligence od Microsoft. Dzięki integracji z Business Central użytkownik otrzymuje dostęp do zaawansowanych rozwiązań analitycznych.

Power Apps – jest to rozwiązanie pomagające tworzyć niestandardowe aplikacje biznesowe. Projektowanie niestandardowych rozwiązań za pomocą PowerApps jest proste, szybkie i intuicyjne.

Microsoft Flow – platforma która umożliwia automatyzację procesów pracy pomiędzy różnymi aplikacjami i usługami.

Pakiet Office – Business Central jest w pełni kompatybilny z aplikacjami z pakietu Office. Znane i powszechnie wykorzystywane programy biurowe takie jak Microsoft Excel lub Outlook są w pełni kompatybilne z Business Central. Tym samym można np. wykonywać export lub import rekordów pomiędzy BC a Excelem lub można bezpośrednio w Outlooku zarządzać kontaktami, które wcześniej były wprowadzone w BC.

Microsoft Teams – komunikator Teams jest bardzo popularny na całym świecie. Tysiące organizacji używają go każdego dnia do wewnętrznej komunikacji oraz do rozmów z kontrahentami. Możliwość przeglądania niektórych danych z BC bezpośrednio w Teamsach to duże ułatwienie.