05.03.2022

5 zalet Continia Document Capture

Continia Document Capture to rozwiązanie, które automatyzuje proces codziennego przetwarzania faktur. Jest to dodatek do Business Central usprawniający pracę działu finansowego, z którego korzysta nawet 15 000 użytkowników każdego dnia.

1) Automatyzacja obsługi dokumentów

Dzięki Document Capture można zautomatyzować każdy etap codziennego przetwarzania faktur – od otrzymywania i rejestrowania dokumentów aż po ich późniejsze wyszukiwanie w celu przeprowadzenia audytu. Zautomatyzowane przetwarzanie faktur pozwala uniknąć błędów oraz umożliwia przetworzenie większej ilości dokumentów w krótszym czasie. W efekcie niektóre przedsiębiorstwa są w stanie obniżyć koszty związane z utrzymaniem działu finansowego.

Po rozpoznaniu i rejestracji faktura, jest wysyłana do odpowiedniej osoby w celu zatwierdzania. Akceptacja odbywa się poprzez specjalny dedykowany portal dostępny przez przeglądarkę internetową lub za pomocą Business Central. W efekcie zatwierdzanie dokumentów jest możliwe z każdego miejsca i o każdej porze.

2) Przetwarzanie dokumentów w różnych formatach

Continia jest rozwiązaniem, które automatycznie przetwarza dokumenty PDF oraz XML. Poza tym dzięki technologii OCR, Continia Document Capture obsługuje również dokumenty w formie papierowej.

3) Archiwizacja dokumentów

Archiwum cyfrowe w Continia Document Capture zwiera zbiór dokumentów, do których można uzyskać dostęp za pomocą Business Central. Archiwum jest w pełni indeksowane co oznacza, że poszczególne dokumenty można wyszukiwać za pomocą wygodnej wyszukiwarki. W efekcie przedsiębiorstwo nie potrzebuje tradycyjnych i mało wygodnych segregatorów do przechowywania dokumentacji. Poza tym, proces wyszukiwania dokumentów jest nieporównywalnie szybszy i wygodniejszy.

4) Prosta i wygodna implementacja

Continia Document Capture działa w oparciu o platformę Business Central, co oznacza, że po pierwsze jest to rozwiązanie w pełni kompatybilne z systemem ERP od Microsoft. Po drugie, osoby pracujące w dziale finansowym chętnie korzystają z tego rozwiązania, gdyż interfejs użytkownika jest taki sam jak ten, który jest znany z Business Central.

5) OCR – możliwość skanowania dokumentów papierowych

Continia Document Capture korzysta ze sprawdzonego silnika OCR ABBYY Fine Reader, który rozpoznaje ponad 180 języków i dialektów. Konwersja jednej strony A4 trwa zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt sekund. Skuteczność rozpoznawania tekstu jest szacowana na 99,9% (dla dokumentów drukowanych). Zeskanowane dokumenty są automatycznie indeksowane i rejestrowane w systemie Dynamics NAV/Business Central.