22.11.2019

Alternatywne interfejsy użytkownika w Business Central

Dostęp do Dynamics 365 Business Central jest możliwy poprzez:

  • aplikacje na komputery z Windows 10
  • aplikacje na tablety (Windows, Android iOS)
  • aplikacje na smartfony (Windows, Android iOS)
  • przeglądarkę internetową (Internet Explorer, Microsoft Edge, Google Chrome, Firefox, Safari)

Ponadto ciekawym rozwiązaniem jest dodatkowy klient dostępny z poziomu programu Microsoft Outlook oraz liczne integracje z programami z rodziny Office 365.

Nowoczesny interfejs dostępny z poziomu przeglądarki internetowej oraz aplikacji Windows
Podstawowym interfejsem z którym styczność ma użytkownik Business Central jest wersja na komputery z systemem Windows oraz wersja WWW dostępna z poziomu przeglądarki internetowej.

Aplikacja na urządzenia mobilne
Aplikacja jest dostępna na wszystkie najpopularniejsze platformy. Można ją pobrać ze Sklepu Windows, App Store oraz Google Play.
Po pobraniu aplikacji wystarczy podać login i hasło użytkownika utworzone podczas rejestracji w Business Central.

Dynamics 365 Business Cetral na smartfonie wyróżnia się nowoczesnym inferfejsem. Aplikacja pozwala na korzystanie ze wszystkich funkcjonalności, które są znane z wersji przeglądarkowej lub aplikacji Windows. Poza tym wersja mobilna wyróżnia się kilkoma funkcjonalnościami charakterystycznymi dla urządzeń mobilnych np. robienie i dołączanie zdjęć wykonanych za pomocą aparatu.

Outlook
Business Central pozwala na zarządzanie interakcjami biznesowymi bezpośrednio z programu Microosft Outlook. Dodatkowy inferfejs dostępny z poziomu Outlooka jest pomocny przy wyświetlaniu danych finansowych związanych z klientami i dostawcami oraz przy tworzeniu i wysyłaniu dokumentów takich jak oferty lub faktury.


Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/learn/modules/alternative-interfaces-dynamics-365-business-central/3-outlook

Ciekawą funkcjonalnością charakterystyczną dla interfejsu dostępnego z poziomu Outlooka są statystyki kontaktów. Dzięki temu można dodawać i edytować dane o kliencie bezpośrednio po otrzymaniu maila.


Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/learn/modules/alternative-interfaces-dynamics-365-business-central/3-outlook

Office 365 
Business Central jest w pełni zintegrowany z Office 365, dzięki czemu można bez problemu otwierać, edytować i przechowywać dane w programie Microsoft Excel, drukować raporty w Microsoft Word oraz korzystać z innych integracji w ramach Office 365.

Artykuł powstał na podstawie materiałów z serwisu Microsoft Learn.