23.01.2021

Business Central – integracja z Office 365

Istotną przewagą Dynamics 365 Business Central nad konkurencyjnymi rozwiązaniami jest płynna i wygodna integracja z pakietem Microsoft Office. Większość z nas na co dzień korzysta z Outlooka, Worda czy Excela i chce mieć możliwość swobodnej pracy z tymi aplikacjami również po wdrożeniu nowego systemu ERP. Jak na tą potrzebę odpowiada Business Central?

Excel
Excel jest absolutnie podstawowym narzędziem służącym do wszelkiego typu obliczeń biznesowych. Dzięki integracji Dynamics 365 z Excelem możesz między innymi przeglądać, aktualizować i analizować dane zapisane wcześniej w tym najpopularniejszym arkuszu kalkulacyjnym. Ponadto, możesz wygodnie wyeksportować dane pochodzące z Business Central do arkusza kalkulacyjnego. W efekcie możemy wyświetlić w Excelu listę rekordów pochodzącą z Business Central np. listę klientów, zamówienia sprzedaży lub listę faktur.

Poniżej wideo przedstawiające możliwości jakie oferuje integracja Dynamics 365 Business Central z Microsoft Excel.

Outlook
Business Central oferuje możliwość zarządzania interakcjami biznesowymi (między innymi kontaktami z klientami oraz kontaktami z dostawcami) bezpośrednio w programie Outlook, dzięki dodatkowi „Business Central Outlook”.

Na co pozwala integracja Outlooka z Business Central?

  • Wyświetlanie danych dotyczących poszczególnych kontrahentów oraz szybkie tworzenie i wysyłanie dokumentów finansowych (np. faktur) bezpośrednio z poziomu Outlooka.
  • Tworzenie nowych rekordów Dynamics 365 z Outlooka.
  • Szybkie dodawanie nowych klientów do Dynamics 365 Business Central oraz dodawanie zadań przypisanych do poszczególnych kontaktów.

Więcej na temat wykorzystania integracji pomiędzy Dynamics 365 Business Central a Outlookiem tutaj: https://docs.microsoft.com/en-us/dynamics365/business-central/admin-outlook

Word
Dzięki integracji z Microsoft Word można uzyskać dostęp do niektórych funkcji Microsoft Word bezpośrednio z Business Central. Przykłady dokumentów obsługiwanych przez Word to na przykład szablony oferty lub dokumenty sprzedaży.

Teams
Integracja z popularną aplikacją Microsoft Teams a systemem Dynamics 365 Business Central cały czas jest intensywnie rozwijana. Obecnie integracja jest dostępna dla Business Central Online release Wave 2 oraz nowszych.

W Teamsach możemy zainstalować aplikację o nazwie Business Central, która umożliwia skopiowanie łącza do dowolnej karty/strony z Business Central i wysłanie w postaci linku współpracownikom. Następnie wewnątrz konwersacji w aplikacji Microsoft Teams automatycznie zostaje utworzona interaktywna karta z informacjami o skopiowanej stronie pochodzącej z Business Central. Najlepsze jest to, że nie opuszczając aplikacji Teams można podejmować niektóre działania (np. edytować dane w Business Central). Więcej na temat tej funkcjonalności na https://docs.microsoft.com/en-us/dynamics365/business-central/across-teams-overview

SharePoint
Integracja pomiędzy Dynamics 365 Business Central a Sharepoint pozwala uzyskać dostęp do dokumentów w Sharepoint z systemu Dynamics oraz odwrotnie. Można też udostępniać dokumenty innymi użytkownikom oraz przypisywać określone dokumenty z Sharepointa do klientów zapisanych w Business Central.