18.10.2018

Business Central October ’18 release

Dwa razy w roku Microsoft będzie wydawał dużą aktualizację systemu Business Central. Najnowsza pochodzi z października 2018. Dzięki aktualizacji praca z systemem jest stabilniejsza, a sam system oferuje kilka nowych funkcjonalności. Które elementy zostały usprawnione? Zapraszamy do lektury.

Poprawa stabilności w obszarze aplikacji Dynamics 365

  • Partnerzy Business Central otrzymują portal ułatwiający interakcje z klientami oraz zarządzanie cyklem życia swoich aplikacji.
  • W usłudze aplikacji Dynamics 365 dokonano wielu usprawnień pozytywnie wpływających na wydajność i stabilność.
  • Dostępne są nowe aplikacje wykorzystujące sztuczną inteligencję (w obszarze sprzedaży, planowania i prognozowania).

Business Central dostępny w chmurze i lokalnie
Aktualnie Business Central jest dostępny zarówno w chmurze jak i lokalnie (on-premises). Wersja on-premises nie różni się wiele od rozwiązania znanego z Dynamics NAV. Jest to opcja która wielu klientom umożliwia przejście ze starszych wersji (takich jak Dynamics SL, Dynamics GP, i innych wersji NAV’a) na nową wersje tj. Business Central.
Microsoft określa taką sytuację „punktem konwergencji” zmierzającym do tego aby wszyscy klienci posiadający rozwiązania znane pod marką Dynamics (nie zależnie od wersji) zostali potencjalnymi klientami nowego rozwiązania (Business Central).

Użytkownicy otrzymują większą wydajność dzięki nowym rozwiązaniom
Nowa aktualizacja pozwala zwiększyć wydajność podczas codziennej pracy dzięki kilku nowym funkcjonalnościom. Nowości oferowane przez Business Central to między innymi:

  • filtrowanie list,
  • kopiowanie i wklejanie wierszy,
  • nowe skróty klawiaturowe.

Usprawnione narzędzia programistyczne (Visual Studio Code AL)
Aktualizacja obejmuje nowe i ulepszone narzędzia programistyczne takie jak: środowisko sandbox uzupełnione danymi produkcyjnymi, ulepszona obsługa „breakpointów”, obsługa .NET Intertop dla wdrożeń on-premises , usprawnienia w zakresie obsługi rozszerzeń, (exentions), możliwość śledzenia zdarzeń w określonym scenariuszu i wiele innych.

Nowe wersje lokalne
Microsoft dostarczył wersje lokalne dla kolejnych Państw: Islandii, Norwegii oraz Meksyku.

Usprawnienia w zakresie integracji z innymi rozwiązaniami.
Między innymi: Microsoft Outlook, Teams, SharePoint, Stream, Azure, LinkedIn, Bing, Office 365.

Pełny opis Business Central October ’18 Release jest dostępny tutaj