Booksy

Booksy to cyfrowy, globalny champion, który zyskał adekwatny do ambitnej wizji rozwoju system informacji finansowej. Kompatybilny z planami ekspansji rynkowej, dostosowany do nowej dynamiki cyfryzacji narzuconej w pandemii, doskonalący szereg procesów operacyjnych i dostarczający spójnej informacji w czasie rzeczywistym. Microsoft Dynamics 365 Business Central – wdrożony wraz z EIP – przygotowuje Booksy na sukces i wzrost, jaki przynosi premiera platformy Booksy 3.0.

Czas trwania wdrożenia Czas trwania wdrożenia 4 miesiące
(od 24.09.2021 do 17.01.2022)
Obsługiwane lokalizacje Obsługiwane lokalizacje Polska, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Hiszpania, Francja
Ilość użytkowników / licencji Ilość użytkowników / licencji 50 FULL Essentials
+120 Team Member
Integracje Integracje integracja z platfromą Booksy 3.0, Continia Document Capture, Continia Expense Management

Jak przebiegało wdrożenie?

Zarząd Booksy, wspólnie z działem finansowym uznał, że do centralizacji, konsolidacji wewnętrznej potrzebny jest globalny system finansowo-księgowy, który zintegruje się z innymi systemami na każdym rynku, na którym działa lub planuje działać Booksy. Booksy rozważało wdrożenie NetSuite, ale ostatecznie Business Central okazał się znacznie bardziej dojrzałym rozwiązaniem dla polskiego rynku (stwierdzono to na podstawie listy scenariuszy przygotowanych przez użytkowników Booksy).

Podjęcie decyzji o wdrożeniu Zarząd Booksy, wspólnie z działem finansowym uznał, że do centralizacji, konsolidacji wewnętrznej potrzebny jest globalny system finansowo-księgowy, który zintegruje się z innymi systemami na każdym rynku, na którym działa lub planuje działać Booksy. Booksy rozważało wdrożenie NetSuite, ale ostatecznie Business Central okazał się znacznie bardziej dojrzałym rozwiązaniem dla polskiego rynku (stwierdzono to na podstawie listy scenariuszy przygotowanych przez użytkowników Booksy).

Analiza trwała około dwa miesiące. Do pracy z teamem EIP zostały zaangażowane zespoły Booksy z obszaru księgowości, customer scuccess oraz operacyjny.  Ważnym elementem wdrożenia były zmiany w rdzeniu systemu, które pozwoliły na wdrożenie dodatkowych spersonalizowanych funkcjonalności. Między innymi standardowe funkcjonalności nie przewidywały przedpłat za wizyty, co wymagało customizacji.  Dodatkowo skorzystano z dodatków Continia Expense Management oraz Continia Document Capture Rozwiązania te pozwalają poprawić i zarazem kontrolować politykę akceptacji wydatków i dokumentów.

Przebieg wdrożenia Analiza trwała około dwa miesiące. Do pracy z teamem EIP zostały zaangażowane zespoły Booksy z obszaru księgowości, customer scuccess oraz operacyjny. Ważnym elementem wdrożenia były zmiany w rdzeniu systemu, które pozwoliły na wdrożenie dodatkowych spersonalizowanych funkcjonalności. Między innymi standardowe funkcjonalności nie przewidywały przedpłat za wizyty, co wymagało customizacji. Dodatkowo skorzystano z dodatków Continia Expense Management oraz Continia Document Capture Rozwiązania te pozwalają poprawić i zarazem kontrolować politykę akceptacji wydatków i dokumentów.

Microsoft Dynamics 365 Business Central pozwala na kompleksowe zarządzanie firmą, działającą na różnych rynkach w formie różnych spółek (wielfirmowość).  Klient przygotowuje się do ekspansji na różnych rynkach. Skalowalność biznesu na różnych rynkach wymaga pewnej standaryzacji. W ocenie klienta (Booksy) bez ułożenia zgodności raportowania podatkowego, finansowego, na koniec zarządczego – planowana ekspansja byłaby niemożliwa. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym i korzystanie z atrakcyjnych wizualnie dashboardów dzięki integracji z Power BI.

Korzyści Microsoft Dynamics 365 Business Central pozwala na kompleksowe zarządzanie firmą, działającą na różnych rynkach w formie różnych spółek (wielfirmowość). Klient przygotowuje się do ekspansji na różnych rynkach. Skalowalność biznesu na różnych rynkach wymaga pewnej standaryzacji. W ocenie klienta (Booksy) bez ułożenia zgodności raportowania podatkowego, finansowego, na koniec zarządczego – planowana ekspansja byłaby niemożliwa. Dostęp do danych w czasie rzeczywistym i korzystanie z atrakcyjnych wizualnie dashboardów dzięki integracji z Power BI.

Rekomendacja

„Business case ujawnił różnice, które pozwoliły nam już bardzo łatwo podjąć decyzję. Przy porównywalnych funkcjonalnościach systemów, które znaliśmy z pierwszej rundy, w drugiej zorientowaliśmy się Sw znajomości narzędzia, pomyśle na wdrożenie, podejściu do współpracy. Bezwarunkowo i jednoznacznie zwycięzcą zostało EIP oraz rozwiązanie Microsoft Dynamics 365 Business Central.”

Łukasz Jamróz
Head of Controlling, Booksy i lider projektu wdrożenia Microsoft Dynamics 365 Business Central

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Skontaktuj się z nami