17.04.2021

Co nowego w ramach 2021 release wave 1?

Co pół roku Microsoft ogłasza dużą aktualizację produktów z rodziny Dynamics 365. Aktualizacje są wydawane w półrocznych cyklach rozpoczynających się od kwietnia do września oraz od października do marca. Poniżej przedstawiamy kilka wybranych nowości które zostaną udostępnione dla Business Central w ramach 2021 release wave 1.

Poprawa wydajności i intuicyjności podczas korzystania z Business Central
Dynamics 365 Business Central zostanie kolejny raz wzbogacony o usprawnienia mające na celu poprawę wydajności podczas pracy z programem. Innymi słowy wprowadzone zmiany w ramach Release Wave 1 2021 są nastawione na wzrost produktywności podczas pracy z systemem oraz dążenie do tego by praca była wygodna i intuicyjna. Poniżej przedstawiamy kilka zapowiadanych usprawnień odnoszących się do produktywności i intuicyjności podczas pracy z systemem.

Microsoft zapowiada  między innymi wdrożenie możliwości poprawy wartości wymiarów dla zapisów w księdze głównej.

Duże operacje mogą wpłynąć na wydajność Business Central (np. wydłużając czas ładowania). Aby temu zapobiec dostępna jest możliwość ustawiania kolejek zleceń. Dotychczas ustawianie kolejek zleceń mogło być mało intuicyjne. Aby ten proces usprawnić przewidziano aktualizacje, wdrażającą „assisted setup” czyli rozwiązanie usprawniające konfiguracje podczas tworzenia kolejek zleceń. Więcej na temat tego rozwiązania można przeczytać tutaj.

Kolejna zapowiadana zmiana dotyczy automatycznego tworzenia kart informacji dotyczących numerów partii i numerów seryjnych. Więcej na temat tego rozwiązania tutaj.

Pogłębiona integracja z Microsoft Teams, Power BI oraz Universal Print
Zapowiadaną nowością ma być możliwość wyświetlania kontaktów pochodzących w Business Central w aplikacji Teams. Można się także spodziewać pogłębienia integracji z Power BI, gdyż możliwe będzie wykorzystanie Business Central API jako źródła danych, które ma być alternatywą dla korzystania z WebServices.

Jedną z najgłośniej zapowiadanych nowości jest usługa Microsoft Universal Print, która pozwala na zarządzanie drukiem dokumentów bezpośrednio z poziomu Business Central. Dzięki Universal Print, można wysyłać dokumenty do dowolnej drukarki zdefiniowanej na platformie zarządzania Universal Print.

Przystosowanie do lokalnych warunków prawno-księgowych
Udostępnione będą kolejne wersje lokalne (dla Indii, Gracji, Rumunii oraz Turcji). W efekcie system będzie dostępny w 52 krajach. Fakt, ten jest istotny dla firm, które mają swoje oddziały w różnych państwach.