17.02.2022

Continia – rozwiązanie OCR dla Business Central

Continia Document Capture to rozwiązanie OCR, które współpracuje z Dynamics 365 Business Central. Jest to rozwiązanie, z którego na co dzień korzysta ponad 15 000 użytkowników na całym świecie.

Do czego służy OCR dla Dynamics 365 Business Central?

Dzięki zastosowaniu technologii OCR, można znacząco przyśpieszyć procesy administracyjne. Dzięki Continia Document Capture można zeskanować fakturę, po czym dane pochodzące ze zeskanowanego dokumentu są automatycznie przekazywane do Business Central. W ten wyjątkowo wygodny sposób sposób każdy wiersz jest importowany, zapisywany oraz powiązany z istniejącym w systemie zamówieniem. Continia automatycznie rozpoznaje źródło pochodzenia dokumentu (np. na podstawie numeru dostawcy) dzięki czemu zeskanowane dokumenty są automatycznie w prawidłowy sposób wprowadzane do systemu. Co ciekawe, zeskanowane dokumenty zostają przekształcone na format edytowalny, dzięki czemu można je otworzyć np. za pomocą programu Microsoft Word.

Poza fakturami zakupu i sprzedaży, zazwyczaj Continia jest wykorzystywana do skanowania zamówień sprzedaży oraz dokumentów kadrowych.

Continia Document Capture, które poza wprowadzeniem technologii OCR, przy okazji usprawnia elektroniczny obieg dokumentów. Między innymi automatycznie pobiera faktury z dokumentów PDF oraz poczty e-mail. Zeskanowane papierowe dokumenty lub pobrane dokumenty w formie elektronicznej zanim zostaną zaimportowane do systemu mogą być najpierw zaakceptowane przez upoważnioną do tego osobę. Akceptacja może odbywać się za pośrednictwem Business Central lub poprzez dedykowany serwis internetowy.

Continia Document Capture

Continia Document Capture to uznane rozwiązanie, które z powodzeniem działa w wielu dużych i małych organizacjach na całym świecie. Wykorzystuje technologię OCR ABBY FineReader, która rozpoznaje ponad 180 języków i dialektów. Konwersja jednej strony A4 do wersji elektronicznej trwa zaledwie 15-60 sekund, a skuteczność rozpoznawania tekstu jest szacowana na 99,9% (dla dokumentów drukowanych).

  • Więcej na temat Continia Document Capture można przeczytać tutaj.
  • DEMO Continia Document Capture można zamówić tutaj.