02.09.2020

Dlaczego warto wybrać Dynamics 365 Business Central?

Dynamics 365 Business Central charakteryzuje się wieloma zaletami. Poniżej wyszczególniono między innymi atrakcyjną politykę aktualizacji, dostosowanie systemu do polskich warunków prawno-księgowych, integracje z innymi produktami Microsoft.

Polityka aktualizacji
Dwa razy w roku Microsoft dostarcza paczkę nowych funkcjonalności. Lista kilkudziesięciu nowości dostarczonych wraz z ostatnim wydaniem produktu (Kwiecień 2020): https://docs.microsoft.com/en-us/dynamics365-release-plan/2020wave1/dynamics365-business-central/planned-features

W zależności od rodzaju wdrożenia mamy 2 scenariusze aktualizacji dla Business Central:

  • Wdrożenia „zarządzane” (on-premise lub hosting) – tutaj mamy pełną decyzyjność, kiedy decydujemy się na wgranie aktualizacji do naszego środowiska
  • Wdrożenia online – tutaj upgrade odbywa się 2 razy w roku; możemy wybrać 6-godzinne okienko kiedy taki upgrade ma zostać wykonany; wprowadzone modyfikacje, interfejsy i aplikacje należy przetestować przed upgradem

Polska lokalizacja
Dynamics 365 Business Central słynie z nienagannego przystosowania systemu do polskich warunków prawno-księgowych. Wszystkie ostatnie zmiany (Biała Lista, Split Payment, JPK_VDEK) zostały dostarczone na czas.

Sieć partnerska w Polsce
W Polsce jest kilkunastu aktywnie działających partnerów wdrażających Business Central. Kilku z nich (w tym Dynamics Development Center) ma status Złotego Partnera Microsoft.

Liczba klientów, dojrzałość rozwiązania
Business Central najpierw jako Navision, a później Dynamics NAV jest rozwijany od 33 lat. Obecnie z rozwiązania korzysta ponad 150 000 klientów końcowych, w tym około 10 000 z platformy Business Central online. Polska lokalizacja istnieje od około 15 lat, działa na niej około 1000 klientów.

Integracja z produktami Microsoft
Business Central jest świetnie zintegrowany z produktami z rodziny Microsoft Office. Przede wszystkim z Excelem, co w codziennej pracy okazuje się nie do przecenienia (możliwy jest eksport prawie każdego widoku systemowego do MS Excel, a także wklejanie danych „wyciętych” z arkusza). Z kolei Integracja z MS Outlook, która umożliwia pracę bezpośrednio z klienta poczty (np. wprowadzanie nowych klientów i kontaktów, obsługa zamówień). Kolejnym ciekawym przykładem jest integracja z MS Sharepoint, który może działać jako zewnętrzny dysk np. dla zamówień czy faktur kosztowych w PDF.

Poza pakietem Office warto zaznaczyć znakomitą integrację z rozwiązaniami Business Intelligence od Microsoft w postaci Power BI.

Możliwości rozbudowy
Jedną z największych zalet i najbardziej rozpoznawalną cechą Business Central jest jego elastyczność.

  1. Operatorem logistycznym
  2. Systemem dziedzinowym
  3. Sklepem internetowym
  4. Dedykowanym systemem księgowym
  5. Payroll
  6. CRM

Wsparcie i szkolenia producenta

Wsparcie realizowane jest przez partnera wdrożeniowego (np. Dynamics Development Center) w ramach umowy serwisowej (z określonym SLA i zapewnionym dostępem do portalu ticketowego).

 

Ponadto, dostępnych jest bardzo dużo rzetelnie przygotowanych materiałów edukacyjnych:

Microsoft Azure
Sprawdzona i niezawodna platforma, w ramach której obsługiwana jest już duża część wdrożeń systemów Dynamics. Warto zaznaczyć że Microsoft Azure zapewnia SLA na poziomie 99,9%.

Zobacz Business
Central na żywo