14.02.2021

Dlaczego warto zintegrować czytnik kodów kreskowych z systemem ERP?

W niniejszym artykule, krótko opisujemy w jakich sytuacjach warto zintegrować czynnik kodów kreskowych z systemem ERP. Ponadto, przedstawiamy możliwości w zakresie zintegrowania czytnika z systemem Dynamics 365 Business Central. 

Zarządzanie magazynem bardzo często wiąże się z powtarzalnymi i czasochłonnymi czynnościami. Dużym krokiem na drodze zoptymalizowania procesów magazynowych jest wdrożenie prawidłowo zaimplementowanego systemu ERP (np. Dynamics 365 Business Central). Dopełnieniem standardowego modułu magazynowego jaki jest wdrażany w ramach systemu Business Central jest rozwiązanie Mobile NAV, które pozwala na integracje systemu z czytnikami kodów kreskowych. Kiedy warto rozważyć wdrożenie integracji pomiędzy systemem kodów kreskowych a systemem ERP?

  • Gdy pojawiają się problemy z ewidencjonowaniem i zarządzaniem zapasami, towarami oraz innymi aktywami.
  • Gdy procesy związane z wyszukiwaniem towaru na magazynie są zbyt czasochłonne.
  • Gdy pojawiają się tzw. „błędy ludzkie” podczas magazynowania zapasów.
  • Gdy koszty związane z zatrudnieniem pracowników obsługujących magazyn są wysokie.

Skanowanie kodów kreskowych to najczęściej stosowana metoda „śledzenia” towarów w nowoczesnym magazynie.

Skuteczne wdrożenie zarządzania kodami kreskowymi z poziomu Dynamics 365 Business Central pomaga w uzyskaniu efektywnie działającego magazynu, co z kolei przekłada się na usprawnienie wielu pośrednich procesów również w innych obszarach przedsiębiorstwa.

Jak działa integracja kodów kreskowych z systemem kodów kreskowych?

Skanowanie kodów kreskowych zapewnia podgląd w czasie rzeczywistym. Tym samym z poziomu Business Central możemy sprawdzić poziom towarów, zapasów oraz innych skanowanych aktywów. Z poziomu Dynamics NAV lub Dynamics 365 Business Central można zoptymalizować wykorzystanie i rozmieszczenie śledzonych zapasów. Dane te w następnym kroku można wykorzystać do planowania produkcji, prognozowania przyszłych procesów na magazynie oraz wielu innych zadań z zakresu zarządzania procesami magazynowymi.

Więcej na temat integracji kodów kreskowych z systemem Dynamics 365 Business Central (dzięki wykorzystaniu wykorzystaniu rozwiązania Mobile NAV) przedstawiamy tutaj.