Hasło „Do more with less”, które jest coraz głośniej promowane przez Microsoft oznacza że jest poszukiwana coraz większa efektywność, która ma dotyczyć zarówno partnerów Microsoftu jaki i klientów (szczególnie firmy z sektora MŚP). W niniejszym artykule przedstawiamy kilka spostrzeżeń jakie w tym kontekście można znaleźć w materiałach Microsoftu.
Oczekiwania sektora MŚP
Hasło „Do more with less” jest w szczególności skierowane do firm z sektora MŚP. Na całym świecie działa od 350 do 400 milionów firm sklasyfikowanych jako małe i średnie przedsiębiorstwa. Stanowią one 90 procent wszystkich przedsiębiorstw i około 44 procent światowego PKB. Według powszechnej opinii małe i średnie przedsiębiorstwa są siłą napędową światowej gospodarki.
Zgodnie z Microsoft Work Trend Index 2021 Annual Report 73 procent pracowników twierdzi, że chce pracy zdalnej. Z kolei zgodnie z „Microsoft SMB Research Security in the new work environment April 2022” jedna czwarta małych i średnich przedsiębiorstw stwierdziła, że doświadczyła cyberataku w zeszłym roku. Według Microsoft, małe i średnie firmy chcą w pełni wykorzystać swoje narzędzia i technologie tak aby wspierać bezpieczną i efektywną pracę hybrydową. Aby wychodzić naprzeciw oczekiwaniom sektora MŚP Microsoft sugeruje podejście „Do more with less”.
Wnioski z badań przeprowadzonych przez Microsoft
Microsoft prezentuje między innymi następujące spostrzeżenia:
- Liderzy IT mogą skrócić czas poświęcany na wdrażanie nowego oprogramowania i zarządzanie nim o 25% przy użyciu usług Microsoft Azure Active Directory i Microsoft Intune.
- Czas konfiguracji nowych urządzeń z systemem Windows można skrócić o 75 procent, korzystając z rozwiązania Windows Autopilot.
- Ilość zgłoszeń do pomocy technicznej można zredukować o 15 procent.
- Prawie 65 procent małych i średnich firm woli kupować oprogramowanie jako pakiet, w ramach „pakietu rozwiązań”, który spełnia wszystkie ich potrzeby biznesowe. Natomiast partnerzy Cloud Solution Provider (CSP) mają realną okazję, aby pomóc klientom w poruszaniu się po tym środowisku dzięki platformie Microsoft 365.
- Możliwe jest zautomatyzowanie aktualizacji systemu zmniejszając w ten sposób koszty zarządzania infrastrukturą informatyczną nawet o 40 procent
- Możliwe jest skrócenie czasu zarządzania urządzeniami o 25 procent.
Źródła:
- “Forrester Consulting, badanie „The Total Economic Impact™ of Microsoft 365 E3” zlecone przez firmę Microsoft, październik 2022 r.. Wyniki dotyczą złożonej organizacji opartej na 15 klientach, jak podano w badaniu, do którego prowadzi link.
- “Enterprise Strategy Group, badanie „Exploring the Economic Benefits of Windows 365”, badanie zlecone przez firmę Microsoft, czerwiec 2022 r.
- https://www.microsoft.com/en-us/microsoft-365/blog/2022/11/07/discover-how-microsoft-365-helps-organizations-do-more-with-less/
- https://query.prod.cms.rt.microsoft.com/cms/api/am/binary/RE5970p
- https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/enterprise/do-more-with-less?rtc=1