11.03.2020

Dynamics 365 Business Central Wave 1 2020

Zgodnie z polityką Microsoft, Business Central co roku otrzymuje dwie duże aktualizacje. Ten artykuł opisuje funkcjonalności, które zostaną wydane w ramach aktualizacji „2020 wave 1”, która została zaplanowana na okres od kwietnia do września 2020.

Usprawnienia w funkcjonalnościach
Na stronie aka.ms/bcideas można na bieżąco sugerować nowe usprawnienia dla Business Central. Polegając na sugestiach użytkowników wiele funkcjonalności zostało zaktualizowanych.

Wśród nich między innymi: 

  • Funkcjonalność drukowania dokumentów jako PDF została połączona z możliwością dodawania wygenerowanych wydruków do pola FactBox w formie załącznika.
  • Ulepszono powiązanie dokumentów z konkretnymi dostawcami lub klientami.
  • Funkcjonalność Auto-insert dla wierszy dotyczących sprzedaży lub zakupu.
  • Możliwość instalowania różnych języków w formie aplikacji z AppSource.

Dostępność lokalnych wersji Business Central
Regularnie powstają nowe wersje lokalne Business Central.

Wraz z aktualizacją wave 1 Business Central będzie dostępny w kolejnych 6 państwach: Chorwacja, Węgry, Kolumbia, Słowenia, Peru, Łotwa.

API dla AppSource apps via Azure DevOps services
Dzięki usłudze Azure DevOps partnerzy Microsoft będą mogli koordynować wdrożenie Business Central online. Jednak wedle aktualnych zapowiedzi dla funkcjonalność nie będzie od razu dostępna dla wszystkich partnerów.

Wiele nowych funkcjonalności związanych z migracją do Business Central online
Przejście z on-premises na Business Central online to jeden z głównych obszarów nad którym powinni skupić się partnerzy. Zgodnie z tym aktualizacja wave 1, dostarcza wiele funkcjonalności wspomagających migracje z Dynamics GP, Dynamics SL oraz Business Central on-premises do Business Central online.

Usprawnienia dla programistów
W kolejnej dużej aktualizacji nie mogło zabraknąć usprawnień związanych z językiem AL. Znajdziemy między innymi usprawnienia odnoszące się do interfejsów AL, usprawnienia związane z pracą na eventach (np. skrót klawiszowy wyszukujący wszystkie eventy Shift+Alt+E), API odnoszące się do kamery/lokalizacji oraz wiele wiele więcej..

Pełna lista aktualizacji zaplanowanych na okres pomiędzy kwietniem 2019 a wrześniem 2020 (2020 release wave 1 plan) jest dostępna w ramach Microsoft Docs: https://docs.microsoft.com/en-us/dynamics365-release-plan/2020wave1/dynamics365-business-central/planned-features

Zobacz Business
Central na żywo