21.06.2018

Ile kosztuje usługa Power BI

Power BI to zbiór usług, które umożliwiają przekształcenie niepowiązanych danych w atrakcyjne wizualnie interaktywne analizy danych. W uproszczeniu  Power BI służy do szeroko pojętego wsparcia procesu raportowania. Źródłem danych dla usług Power BI może być  między innymi arkusz programu Excel, baza SQL lub hurtownia danych. Analizy dokonywane przez Power BI mogą wspomagać proces podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie lub organizacji.

Usługa Power BI dostępna jest w wersji okienkowej dla systemu Windows oraz wersji online dostępnej w chmurze udostępnianej w modelu SaaS. Ponadto dostępna jest aplikacja mobilna dla urządzeń z systemami iOS oraz Android.

Ile kosztuje Power BI? 
Wersja desktopowa jest bezpłatna. Wersja pro dostępna w chmurze wiąże się z kosztami. Standardowa cena wynosi 9,99 USD miesięcznie.
Poza standardową licencją usługa Power Bi jest licencjonowana w postaci licencji zbiorczej dla całej organizacji. W takim przypadku przedsiębiorstwo nie musi kupować licencji dla każdego pracownika osobno. Cena jest zależna od wykorzystanej przepustowości, zaczyna się od 9 990 USD miesięcznie.
Przejrzysty kalkulator opisujący ten model licencjonowania dostępny jest tutaj.

Czy można korzystać z Power BI w ramach usługi Office 365? 
Usługa Power BI dla Office 365 została wycofana. Dostęp do portalu administracyjnego usługi Power BI dla Office 365 nie jest już możliwy.

Różnice pomiędzy wersją bezpłatną a płatną (pro)
Główna różnica polega na funkcjonalnościach dotyczących udostępniania raportów.

Funkcjonalności dostępne w wersji darmowej: Funkcjonalności dostępne w wersji płatnej:
Łączenie się z 70+ źródłami danych Wszystkie funkcjonalności dostępne w wersji darmowej
Publikowanie w Internecie Udostępnianie równorzędne
Eksport do programu PowerPoint, Excel, CSV Dystrybucja na poziomie przedsiębiorstwa:
– aplikacje
– subskrypcje email
– API i kontrolki
Współpraca
– obszary robocze aplikacji
– analizowanie w programie Excel