06.06.2019

Korzyści z migracji do chmury

Microsoft rekomenduje rozwiązania chmurowe zwracając uwagę na dostęp do najnowocześniejszych technologii, zwiększoną kontrolę kosztów oraz lepszą wydajność struktury IT. 

Zwiększone bezpieczeństwo i niezawodność
Dane biznesowe przechowywane w centrach zarządzanych przez Microsoft są objęte wysoką dbałością o kwestie bezpieczeństwa. Dane w chmurze Azure są objęte restrykcyjną umową SLA gwarantującą dostępność na poziomie 99,9%.

Zwiększona skalowalność i elastyczność
Zmiany w infrastrukturze IT zawsze wymagają nakładów czasowych oraz określonych kosztów. Chmura znacznie szybciej dopasowuje się do tempa rozwoju przedsiębiorstwa. Wykorzystanie chmury pozwala wyeliminować problemy związane z konserwacją oprogramowania (kopie zapasowe, aktualizacje, poprawki) znacznie zwiększając produktywność personelu IT.

Wszystkie dane w jednym miejscu
Dynamics 365 pozwala zgromadzić dane dotyczące zarządzania relacjami z klientami (CRM) oraz dane pochodzące z systemu zarządzania zasobami przedsiębiorstwa w jednym zintegrowanym środowisku. Dostęp do danych jest wygodny i intuicyjny za pomocą takich usług jak Office 365 lub Power BI.

Dostosuj Dynamics 365 do indywidualnych potrzeb
Dzięki platformie AppSource można korzystać z aplikacji biznesowych opracowanych przez partnerów Microsoftu. Dzięki temu rozszerzenie niektórych funkcjonalności jest jeszcze prostsze.

Chmura obliczeniowa to coś więcej niż tradycyjny hosting
Dzięki zastosowaniu chmury obliczeniowej istnieje możliwość skorzystania z innowacyjnych rozwiązań od Microsoft takich jak sztuczna inteligencja (AI) oraz analizy predykcyjne.

Zalety migracji do chmury (SaaS) 
+ Szybszy deploy (niż w wersji lokalnej)
+ Możliwość wprowadzenia modyfikacji przez klienta (VS Code)
+ Dostęp do usług Microsoft Cloud
+ SaaS jest sprzedawany w postaci opłaty subskrypcyjnej, która charakteryzuje się niższym kosztem początkowym. Taki model ogranicza barierę wejścia dla mniejszych przedsiębiorców.
+ Wybierając SaaS ograniczamy nakłady poniesione na obsługę hostingu.
+ SaaS zawiera licencje SQL oraz Windows Server.
+ Wybierając cloud oraz on-premise jednocześnie można dalej korzystać z tradycyjnej metody instalacji. Jednocześnie korzystając z korzyści, które oferuje chmura obliczeniowa w ramach Microsoft Cloud Services.
+ Dostępność i wydajność w pełni zależy od niezawodnej platformy Azure.
+ Zalety przechowywania danych w chmurze takie jak (dostęp z dowolnego miejsca, bezproblemowe tworzenie kopii zapasowych, łatwe odzyskiwanie danych, wysoki poziom bezpieczeństwa)
+ Automatyczne aktualizacje dokonywane w określonym momencie. Dla niektórych automatyczne aktualizacje mogę być postrzegane jako minus, natomiast jest to wygodne i bezpieczne rozwiązanie.

Minusy przejścia do chmury
– Chmura ma nieco mniejsze możliwości modyfikacji
– Istniejąca infrastruktura informatyczna pozostaje bezużyteczna
– Chmura jest mniej dojrzałym rozwiązaniem