01.12.2021

Lista materiałów edukacyjnych na temat Business Central

  • Przekrojowy katalog opisujący Dynamics 365 Business Central w j. polskim jest do pobrania po wypełnieniu formularza: tutaj
  • Platforma szkoleniowa Microsoft Learn: tutaj
  • Oficjalna strona Microsoft prezentująca możliwości aplikacji Dynamics 365 Business Central: tutaj
  • Oficjalny kanał Microsoft Dynamics 365 w serwisie YouTube (playlista dotycząca Business Central): tutaj
  • Dokumentacja Dynamics 365 Business Central dostępna za pośrednictwem Microsoft Docs: tutaj

Dokumentacja dostępna na Microsoft Docs (link) – podstawowym miejscem, w którym można znaleźć obszerną i kompleksową wiedzę na temat możliwości Dynamics 365 Business Central jest dokumentacja dostępna za pośrednictwem platformy Microsoft Docs

Microsoft Learn (link) – platforma Microsoft Learn oferuje ponad 220 modułów szkoleniowych dotyczących Dynamics 365 Business Central. Moduły są posegregowane w formie 52 ścieżek szkoleniowych. W ramach drobnej motywacji, po przejściu każdego z modułów otrzymujemy odpowiednią ilość punktów doświadczenia XP.

Zapoznanie się z każdym z modułów zajmuje średnio kilkadziesiąt minut (niektóre wymagają zaledwie kilkunastu minut a inne mogą zająć godzinę).  Kursy mają charakter interaktywny. Składają się z tekstu, grafik, filmów video, oraz testów sprawdzających zdobytą wiedzę.

Kanał YouTube (link) – żeby poczuć jak wygląda praca z systemem w praktyce warto zajrzeć na kanał „Microsoft Dynamics 365”, na którym jak dotychczas opublikowano niemal 90 filmów przedstawiających pracę z Business Central.

Pozostałe materiały od Microsoft (link) – na stronie Microsoftu, która przedstawia Dynamics 365 Business Central można znaleźć przekrojowe informacje na temat możliwości prezentowanego rozwiązania. W zakładce „Zasoby” znajdują się E-booki, infografiki, filmy wideo, case studies oraz webinaria.