09.06.2020

Microsoft Build 2020

Relacja z wydarzenia Microsoft Build 2020

Microsoft Build w tym roku z powodu pandemii COVID-19 został zorganizowany w formie wydarzenia online. Konferencja jak co roku dostarczyła uczestnikom wielu różnorodnych informacji ze świata technologii Microsoft.

Microsoft Build to coroczna konferencja skierowana do deweloperów, dziennikarzy oraz entuzjastów nowinek technologicznych od Microsoft.

Nagrania z konferencji są dostępne bezpłatnie pod adresem: https://mybuild.microsoft.com/
Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia, które wygłosił CEO Microsoft, Satya Nadella. Satya Nadella podkreślił rolę technologii w czasach zagrożenia COVID-19. Ponadto, wspomniał o potrzebie rozwoju narzędzi dla deweloperów: GiTHub, Visual Studio Code oraz Microsoft Azure. Kolejnym narzędziem, które będzie odgrywało dużą rolę ma być Power Platform. Obecnie 3,5 miliona użytkowników wykorzystuje Power Platfrom do tworzenia spersonalizowanych aplikacji.

Wybrane informacje, które zostały zaprezentowane podczas Microsoft Build 2020

HoloLens 2
Dla tych którzy obserwowali rozwój HoloLnes 2, dobrą informacją jest zapowiedziana na jesień 2020 dostępność tego urządzenia na terenie Polski. Poza polską, gogle od Microsoft zadebiutują w 14 innych krajach.

Aplikacje Linux GUI na Windows 10
Zapowiedziano możliwość uruchomienia linkuksowych aplikacji graficznych na systemie Windows 10.

Project Reunion
Project Reunion ma pomóc w tworzeniu aplikacji działających w systemie Windows. Założeniem tego projektu jest ujednolicenie aplikacji Win32 oraz UWP.

Fluid Framework
Fluid to technologia wspierająca współtworzenie i udostępnianie dokumentów. Podczas konferencji zapowiedziano udostępnienie programistom Fluid Framework w formie licencji Open Source.

Cloud for healthcare
Microsoft zaproponował rozwiązanie chmurowe, które jest dedykowane specjalnie dla służby zdrowia.

Microsoft Lists
Zapowiedziano nową aplikację – Microsoft Lists, która ma wspópracować z SharePointem.

Superkomputer
Na potrzebny rozwoju sztucznej inteligencji (Open AI), został zbudowany super komputer mający 285 000 rdzeni oraz 10 000 układów graficznych o całkowitej przepustowości 400 Gb/s. 

Microsoft Teams
Nie mogło zabraknąć informacji na temat sukcesu Microsoft Teams. Obecnie z aplikacji korzysta 75 milionów użytkowników dziennie. Przy okazji zapowiedziano kolejne integracje MS Teams z zewnętrznymi usługami (między innymi aplikacja Bookings oraz Power BI). 

Źródła: 
https://build.microsoft.com/
https://www.youtube.com/channel/UCFtEEv80fQVKkD4h1PF-Xqw
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/microsoft-co-ujawnil-na-build-2020.html 

Zobacz Business
Central na żywo