16.07.2018

Microsoft Inspire 2018

Największa konferencja dla partnerów Microsoftu
Microsoft Inspire jest obecnie największą konferencją organizowaną przez Microsoft dla Parnterów. W latach 2003-2016 konferencja dla partnerów była organizowana pod marką „Microsoft Worldwide Partner Conference (WPC)”. Tegoroczne Microsoft Inspire odbyło się w dniach 15-19 lipca w Mandalay Bay Convention Center oraz T-Mobile Arena w Las Vegas. Podczas 5 dni wypełnionych licznymi prelekcjami w wydarzeniu wzięło udział około 15 000 uczestników.

Inspire 2018 – kierunki rozwoju
Konferencja Inspire to świetna okazja do poznania kierunku rozwoju nowych technologii. Jakie były główne tematy tegorocznej edycji?

  • chmura (cloud computing)
  • sztuczna inteligencja (AI),
  • Internet rzeczy (IoT),
  • Big Data.

Azure osiągnął rekordowy wzrost sprzedaży o 93%
Jedną z ciekawszych informacji przedstawionych podczas konferencji było wysokie tempo wzrostu sprzedaży chmury obliczeniowej Azure. W trzecim kwartale roku fiskalnego (pierwszym roku kalendarzowego) wzrost wyniósł 93%. Podkreślono także skalę globalnej infrastruktury platformy Azure która jest obecnie dostępna w 140 krajach i oferuje przepustowość rzędu 1,6P/s co jest najlepszym wynikiem wśród dostawców tego typu usług. Azure został określony jako „światowy komputer dla wszystkich”. Odpowiedzią na to stwierdzenie są usługi działające w oparciu o Azure takie jak: PowerApps, Power BI i Flow.
Pozostałe usługi również zanotowały imponujący wzrost sprzedaży. Office 365 osiągnął 42%, natomiast Dynamics 365 uzyskał wynik na poziomie 63%.

Inspire 2018 – wiadomości dotyczące produktów Dynamics

  • NAV i Business Central zachowują ten sam kod źródłowy w wersji On-Premise oraz chmurowej.
  • Potencjał zarabiania za pośrednictwem AppSource nie jest do końca zrealizowany, ponieważ wciąż brakuje tam mechanizmów odpowiedzialnych za płatność.
  • Certyfikacja Microsoft Dynamics (CfMD) wciąż pozostaje niezmieniona dla rozwiązań on-premise aż do czasu ogłoszenia kolejnych wiadomości
  • Została zapowiedziana usługa wykorzystującą sztuczną inteligencję w Dynamics 365 for Sales.
  • Planowany jest „Connect Cloud” w wersji On-Premise, który pozwoli na dostęp do wszystkich usług domyślnie dostępnych tylko w chmurze. Usługa ta promowana jest hasłem Intelligent Edge (koncepcja przedstawiona grafice poniżej).

 

Wygląda na to że wizyta na najbliższym Directions EMEA jest wskazana dla każdego partnera Microsoftu poszukującego najświeższych informacji o Business Central. Poza ogłoszeniem Business Central w wersji On-Premise, można się spodziewać większej ilości szczegółowych informacji dotyczących NAV’a.
Podsumowując, Microsoft Inspire 2018 to blisko 600 prelekcji o najnowszych trendach i przede wszystkim doskonała okazja do „Inspiracji” na najbliższy rok.

Źródło: artykuł powstał w oparciu o oficjalne materiały Microsoft oraz relacje zamieszczone w Internecie.