02.04.2021

Microsoft inwestuje w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej

Microsoft w ramach rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej, planuje przeprowadzić w Polsce inwestycje o wartości miliarda dolarów. Plan wsparcia Polskiej Doliny Cyfrowej został ogłoszony w maju 2020 roku. W ambitnym planie zapowiedziano przeszkolenie 150 tysięcy specjalistów z branży IT oraz budowę Data Center Microsoft Azure zlokalizowanego w Polsce. Co udało się zrealizować po niemal roku od ogłoszenia informacji o Polskiej Dolinie Cyfrowej?

Przeszkolono 57 000 specjalistów IT
Zorganizowano szkolenia, warsztaty i hakatony. W efekcie zostało przeszkolonych 57 000 polskich specjalistów z branży IT. W szkoleniach brali udział administratorzy IT, specjaliści z zakresu cyberbezpieczeństwa, specjaliści z zakresu sztucznej inteligencji, administratorzy danych, architekci IT oraz deweloperzy. Szkolenia kończyły się uzyskaniem stosownego certyfikatu potwierdzającego nabyte kompetencje.

Polska Chmura Microsoftu, czyli budowa nowego regionu Microsoft Azure już wkrótce.
Zapowiedziano budowę dużego Data Center, które umożliwi stworzenie pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej „regionu Microsoft Azure”. Nowe Data Center będzie częścią globalnej sieci 68 regionów. Dzięki powstaniu Data Center w Polsce, możliwe będzie zapewnienie geograficznej rezydencji danych, czyli przetwarzania i przechowywania danych w kraju.

78% organizacji z sektora średnich i dużych jest w trakcie cyfrowej transformacji.
Zgodnie z danymi zawartymi w raporcie „Bariery i trendy. Transformacja technologiczna firm w Polsce” aż 78% organizacji z sektora średnich i dużych przedsiębiorstw jest w trakcie cyfrowej transformacji. Pokazuje to jednoznacznie, że Polska przedsiębiorczość znajduje się na prostej drodze ku cyfryzacji. Co ciekawe, powoli coraz większe znaczenie zyskuje chmura. Według badania nawet 89% szefów IT jest skłonna przyśpieszyć inwestycje w chmurę publiczną. Podczas gdy, przed wybuchem pandemii Covid-19 taką chęć wyrażało zaledwie 54% badanych.

Bądź na bieżąco z cyfrową zmianą!
Informacje o działaniach w ramach Polskiej Doliny Cyfrowej można na bieżąco śledzić na blogu Microsoft poświęconemu tej tematyce, który jest dostępny pod adresem https://www.microsoft.com/pl-pl/polskadolinacyfrowa/aktualnosci