30.10.2019

Microsoft Learn – źródło wiedzy na temat Microsoft Dynamics 365 Business Central

Jeśli nie słyszeliście Państwo o platformie Microsoft Learn to polecamy zapoznać się z naszym poprzednim artykułem, w którym szczegółowo opisujemy możliwości tej platformy: https://www.dynamicsdc.com/pl/blog/microsoft-learn

Na Microsoft Learn stale dodawane są kolejne materiały szkoleniowe dotyczące różnych technologii od Microsoft. Dynamicznie rozwija się dział poświęcony Microsoft Dynamics 365 Business Central. Obecnie składa się on z 103 modułów szkoleniowych, 14 z nich jest dedykowanych dla początkujących użytkowników. Natomiast pozostałe 89 wymaga średniego poziomu zaawansowania.

Moduły dla początkujących
Moduły połączone ze sobą tworzą ścieżkę szkoleniową. W ten sposób w tematyce Business Central możemy stworzyć sobie 14 niezależnych ścieżek szkoleniowych, których przejście wymaga przeznaczenia około 2-5 godzin w zależności od wybranej ścieżki.
Dla początkujących polecamy skupienie się na następujących ścieżkach:
1) Get starded with Microsoft Dynamics 365 Business Central
2) Work with the Microsoft Dynamics 365 Business Central user interface.
Omówione zagadnienia w pierwszej ścieżce to między innymi:

  • Jak skonfigurować bezpłatną wersję próbną?
  • Jak korzystać z demonstracyjnej bazy danych?
  • Jak rozpocząć pracę z wersją próbną korzystając ze swoich danych?
  • Funkcjonalności Business Central przedstawiające system Dynamics jako kompleksowe rozwiązanie biznesowe oparte na chmurze.

Druga ścieżka szkoleniowa skupia się na przedstawieniu interfejsu użytkownika. Omówiono sposób personalizacji interfejsu oraz możliwość skorzystania z systemu za pomocą alternatywnych interfejsów (z poziomu urządzenia mobilnego).

Intuicyjność i wygoda użytkowania
Platforma Microsoft Learn jest bardzo intuicyjna i przyjazna dla użytkownika. Motywującym czynnikiem jest zdobywanie doświadczenia w postaci punktów XP po każdym ukończonym module. Dla przykładu moduł „Get started with Microsoft Dynamics 365 Business Central” jest odpowiedzialny za 2900 punktów doświadczenia (XP).

Wygodnym udogodnieniem są zakładki, które pomagają organizować i planować naukę. Za pomocą zakładek możemy wybrać lekcje które nas interesują i zapisać je w repozytorium przypisanym do konta użytkownika.

Duży wpływ na wygodę użytkowania ma wersja mobilna strony. Większość kursów można w pełni wygodnie przejść z poziomu smartfona.