02.09.2016

Mój pierwszy projekt w DDC

Zapraszamy do lektury artykułu, w którym nasz kolega Łukasz dzieli się z Państwem swoimi spostrzeżeniami po zrealizowaniu swojego pierwszego projektu w Dynamics Development Center. Miłej lektury!

„Od deski do mebla” – czyli mój pierwszy projekt w DDC.
Odkąd rozpocząłem studia nigdy nie chciałem pracować na stanowisku, na którym byłbym tylko elementem układanki, trybikiem w maszynie wykonującym codziennie zbliżone do siebie zadania w takiej czy nieco odmiennej formie (o takiej czy nieco odmiennej nazwie). Naturalnie więc zawsze szukałem pracy projektowej. Pewnego dnia trafiłem na ogłoszenie od Dynamics Developement Center. Oferta w pełni odpowiadała mojej wizji pracy, niemniej jednak przy zmianie zawsze towarzyszy uczucie niepewności, czy (aby na pewno) zadania będą pokrywać się z opisem z ogłoszenia. Wszak nie raz słyszało się od znajomych z roku, iż z pozoru wymarzony praca okazywała się być raczej sennym koszmarem.

W DDC się nie zawiodłem. Wprawdzie pierwsze obowiązki nie były skomplikowane, jednak z perspektywy czasu wiem, iż służyły one głównie poznaniu mojego podejścia do pracy. Z dnia na dzień zadania były coraz bardziej wymagające. Niejednokrotnie do ich rozwiązania musiałem wykorzystać zarówno wiedzę pozyskaną na uczelni jak i wykazać się pomysłowością, czy przeprowadzeniem analizy. Nie byłem jednak sam – w Dynamics Developement Center zawsze czuwa nad Tobą opiekun z dużym praktycznym doświadczeniem we wdrażaniu systemów. Czuwa lecz nie prowadzi za rękę – tutaj ufamy sobie nawzajem – wiemy, iż każdy z nas posiada odpowiednie predyspozycje do realizacji swojej części projektu. Takie podejście sprawia, iż nikogo nie trzeba dodatkowo motywować do poszerzania swoich umiejętności, które i tak rozwijają się wraz ze wzrostem poziomu trudności wykonywanych zadań.

Jeżeli interesujesz się logistyką, przyjdzie Ci budować proces przepływu surowców, jeżeli zaś odnajdujesz się w finansach, będziesz budować raporty na potrzeby działu finansowego zagranicznej grupy kapitałowej – między innymi takie zadania wykonywałem w trakcie mojego pierwszego projektu. Choć od zawsze interesowałem się finansami przedsiębiorstwa, tutaj miałem okazję wykazać się w każdym obszarze funkcjonowania firmy. Przy okazji, od deski do deski (dosłownie!) poznałem branżę meblarską. Tak właśnie jest w DDC, po kilku latach intensywnej pracy jesteś w stanie w pełni poznać różnego rodzaju branże – od spożywczych, przez przemysłowe do usługowych. Dziś wchodzisz w rolę kierownika stolarni, jutro jesteś księgowym w firmie mleczarskiej. Masz okazję sprawdzić się wszędzie, pod każdym względem. Tego właśnie wymaga od Ciebie praca konsultanta, który wdraża systemy IT.

Aby odpowiednio zaprojektować dobrze funkcjonujący system, musisz właściwie rozpoznać potrzeby swojego klienta. Musisz wiedzieć czym zajmuję się specjalista ds. sprzedaży, czym główna księgowa, a czym kierownik produkcji. To daje niesamowitą wiedzę i rozwija umiejętności na przyszłość. Nie tylko poznajesz interesujące osoby, lecz także wczuwasz się w ich role. Niejednokrotnie w ciągu tych pierwszych sześciu miesięcy pracy miałem okazję przeprowadzać szkolenia, prezentować wyniki swojej pracy wysoko postawionym osobom w przedsiębiorstwie, czy uczestniczyć w telekonferencjach z Project Managerami z Anglii. W pierwszym roku swojej kariery? – dla mnie rewelacja.

DDC nie zapomina o moich zainteresowaniach – obecnie w dużym stopniu zajmuję się rozwojem wiedzy i umiejętności w zakresie oprogramowania Business Intelligence (BI). Praca tutaj pozwoliła mi poznać samego siebie, swoje mocne i słabe strony. Co więcej, nauczyłem się przekraczać granice i wiem, że jeszcze wiele jestem w stanie poprawić.

Liczysz się Ty i Twoje predyspozycje…

…praca w DDC wymaga od Ciebie wszechstronności oraz umiejętności szybkiego uczenia się. Niejednokrotnie będziesz musiał w bardzo krótkim czasie poznać dużą część biznesu klienta. Jeżeli nie boisz się wyzwań, jesteś gotowy do podjęcia ciekawej i rozwojowej pracy, chcesz wnieść swoją wartość dodaną do naszej spółki – napisz do nas!

Praca w Dynamics Developement Center to:
1. możliwość poznania i zrozumieniu działania wielu branż – praca projektowa,
2. poznanie i rozwój w zakresie wysokiej klasy oprogramowania biznesowego – Microsoft Dynamics NAV 2016, Jet Reports, Power BI
3. poznanie standardowych procesów zachodzących w każdym przedsiębiorstwie,
4. współpraca z wysoko postawionymi osobami w przedsiębiorstwie (dyrektor finansowy, kierownik produkcji),
5. rozwój umiejętności interpersonalnych i analitycznych,
6. wyjazdy za granicę,
7. przyjazne warunki pracy,
8. możliwość rozwoju w zakresie programowania.