01.04.2016

Nowości w NAV 2016

Microsoft Dynamics NAV jest najbardziej popularnym produktem z rodziny Dynamics. W tym roku Microsoft zadbał, aby każda z 117 000 firm, gdzie już działa NAV bardzo mocno zastanowiła się nad przejściem do najnowszej wersji NAV 2016, ponieważ przynosi ona rewolucyjne zmiany. O najważniejszych z nich dowiecie się Państwo w poniższym artykule.

Natywna praca z Azure SQL
Microsoft Dynamics NAV 2016 może zostać skonfigurowany w taki sposób, żeby wykorzystywać Azure SQL jako relacyjną bazę danych w chmurze (database-as-a-service), eliminując tym samym koszty utrzymania i obsługi środowiska.
Azure SQL oferuje najwyższą w swojej klasie dostępność na poziomie 99,99%, wbudowaną redundancję oraz komplet zabezpieczeń w bardzo korzystnej cenie.

Aplikacja na smartfony
Microsoft Dynamics NAV 2016 ułatwia codzienną pracę pracownikom mobilnym oddając do ich dyspozycji prostą w użytkowaniu natywną aplikację na wszystkie urządzenia – smartfony, tablety, notebooki i komputery stacjonarne. Aplikacja działa na trzech głównych platformach (Windows, Android, iOS) i została zoptymalizowana pod kątem tradycyjnego interfejsu myszka + klawiatura, jak również obsługi poprzez ekrany dotykowe.

Workflow
W tym roku użytkownicy Dynamics NAV mogą skorzystać z 20 wbudowanych szablonów Workflow, które usprawniają akceptacje w obszarach sprzedaży i zakupów, mogą generować alerty dla kierowników w celu podjęcia określonych działań, a także przyspieszać obieg dokumentów. Ponadto do Państwa dyspozycji został oddany projektant Workflow, który umożliwi stworzenie własnych automatyzacji wg reguł jakimi kieruje się Wasz biznes.

Zarządzanie dokumentami – OCR
Microsoft Dynamics NAV 2016 zawiera szereg usprawnień w zakresie obsługi dokumentów przychodzących. Wraz z nową wersją systemu możecie Państwo przechwytywać, przechowywać i przeszukiwać dokumenty przychodzące korzystając z funkcjonalności OCR (optical character recognition) opracowanej przez firmę Lexmark.

Usprawnienia w module finansowym
Microsoft Dynamics NAV 2016 oferuje kilka nowości w module finansowym. Dwie najważniejsze funkcjonalności opisane są poniżej:

  • Symulacja księgowania dokumentu (bufor) NAV 2016 umożliwia użytkownikom podgląd wpływu księgowanego dokumentu na wszystkie księgi.
  • Rozliczenia międzyokresowe ta funkcjonalność w NAV 2016 pozwala na definiowanie szablonów rozliczeń międzyokresowych i ich przypisywanie do wierszy. Funkcjonalność jest dostępna dla dokumentów zakupowych i sprzedażowych, jak również dla dzienników głównych.

Elektroniczna wymiana dokumentów (EDI)
Microsoft Dynamics NAV 2016 wprowadza kilka udogodnień dla integracji z innymi usługami. W nowej wersji systemu można np. wysyłać i odbierać faktury PEPPO (Pan-European Public Procurement Online), a także automatycznie pobierać aktualne kursy walut ze stron internetowych oferujących taką usługę.

Natywna praca z Dynamics CRM

  • Microsoft Dynamics NAV 2016 daje możliwość synchronizacji danych pomiędzy systemami NAV i CRM. Ta funkcjonalność dotyczy encji wymienionych poniżej:
  • Account -> Customer
  • Contact -> Contact
  • User -> Salesperson/Purchaser
  • Product -> Item and Resource
  • Transaction Currency -> Currency
  • Unit Group -> Unit of Measure
  • Sales Order -> Sales Order

Natywna praca z Power BI
Microsoft Dynamics NAV 2016 oferuje zupełnie nową możliwość integracji z Power BI, co w znaczący sposób poprawi wgląd w prowadzony przez Państwa biznes i umożliwi podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. Power BI został zaprojektowany z myślą o małych i średnich firmach i daje natychmiastowy dostęp do szczegółowych informacji o Waszych wynikach, klientach, działaniach sprzedażowych i finansach.