16.08.2018

Obsługa certyfikacji FSC przez dedykowane rozwiązanie dla systemu Dynamics NAV

Co to jest certyfikat FSC?
Znak towarowy FSC stał się symbolem zaufania na całym świecie. Co dokładniej oznacza? Skrót FSC odnosi się do certyfikatu przyznawanego przez Radę ds. Odpowiedzialnej Gospodarki Leśnej (Forest Stewardship Council). Certyfikat jest przyznawany, gdy określony teren leśny jest zarządzany zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej. Poprawne zarządzanie odnosi się do różnych etapów życia leśnego ekosystemu, między innymi: wysianie nasion w szkółkach leśnych, zabiegi ochronne oraz odpowiednia polityka wycinki drzew.
Jakie są korzyści dla biznesu z wykorzystania materiałów oznaczonych certyfikatem FSC?
  • Coraz więcej krajów (np. USA) i regionów (np. UE) reguluje przepisy dotyczące obrotu nielegalnie pozyskiwanym drewnem. Pozyskanie certyfikatu FSC znacznie zmniejsza ryzyko handlu nielegalnie pozyskanym surowcem.
  • Odpowiednia certyfikacja pozwala na współpracę z organizacjami, które chcą promować produkty zgodne z etykietą FSC. Badania wykazały, że certyfikat FSC wpływa pozytywnie na dostęp do międzynarodowego rynku.
  • Wykorzystanie FSC przyczynia się do poprawy wizerunku firmy w oczach coraz bardziej świadomych klientów
Dedykowane rozwiązanie obsługujące FSC w Dynamics NAV
Dla naszego klienta z branży meblowej stworzyliśmy dedykowane rozwiązanie oparte o system Microsoft Dynamics NAV 2017, które umożliwia poprzez śledzenie partii udowodnienie klientom, że wykorzystywane w procesie produkcyjnym drewno posiada certyfikat FSC.
Chętnie poznamy Twoje wymagania w tym obszarze i pomożemy zbudować dedykowane rozwiązanie zgodne z FSC.
Prześlij zapytanie na adres: office@dynamicsdc.com
Lub zadzwoń: +48 531 536 136

Na podstawie: https://pl.fsc.org/pl