15.10.2021

Rozwiązanie OCR dla Business Central – Continia Document Capture

Continia Document Capture jest rozwiązaniem opartym na technologii OCR, które jest w pełni zintegrowane z Microsoft Dynamics NAV oraz Business Central.

Technologia OCR – Optical Character Recognition to technologia w której wykrywanie i rozpoznawanie tekstu z papierowego dokumentu następuje automatycznie. Natomiast rozwiązanie Continia Document Capture pozwala na równocześnie rozpoznawanie teksów, a także wprowadzenie dokumentu do systemu bez potrzeby ręcznego wpisywania danych. Poza zwiększeniem efektywności podczas codziennej pracy, dodatkowo Continia przyczynia się do uporządkowania obiegu dokumentów oraz zwiększa bezpieczeństwo przechowywanej dokumentacji.

Konwersja oraz rozpoznawanie tekstu na jednej stronie A4 trwa około 15-60 sekund. Skuteczność procesu odczytywania tekstu ze skanów dla dokumentów drukowanych jest oszacowana na 99,9%. Co bardzo, istotne Continia Docuemnt Capture to rozwiązanie, które działa dzięki uznanej technologii ABBY FineReader, dzięki której wykrywanie tekstu jest możliwe dla ponad 180 języków i dialektów. W związku z czym możliwe jest skanowanie dokumentów obcojęzycznych.

Z reguły Continia Document Capture jest wykorzystywana do faktur zakupu i sprzedaży, aczkolwiek rozpoznawanie tekstu ze skanu jest dopuszczalne także dla wielu innych typów dokumentów, między innymi zamówienia sprzedaży, dokumenty kadrowe oraz dokumenty związane z planem kont.

Pozostałe funkcjonalności Continia Document Capture:

  • Usprawnienia w zakresie obiegu dokumentów. Między innymi możliwość ustawienia różnych ścieżek akceptacji dokumentów (w tym automatyzacja ścieżek akceptacyjnych) oraz zautomatyzowane pobieranie dokumentów z wybranego adresu email.
  • Możliwość automatycznego indeksowania i archiwizowania zeskanowanych dokumentów.
  • Wykorzystanie zaawansowanej wyszukiwarki znajdującej dokumenty po treści dokumentów.
  • Automatyczne rozpoznanie źródła pochodzenia dokumentu.
  • Rozpoznawanie oraz przekształcenie tekstów zeskanowanego dokumentu papierowego na edytowalny format (np. edytowany za pomocą Microsoft Word).

EIP Dynamics jest oficjalnym dystrybutorem Continia Document Capture.