01.08.2018

Video z konferencji Microsoft Business Applications Summit + opis zaprezentowanych case study

W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja Microsoft Business Applications Summit. Prowadzone prelekcje są doskonałą okazją do usłyszenia inspirujących historii na temat wykorzystania technologii rozwijanych przez Microsoft. Wydarzenie zostało otworzone przez James’a Phillips’a wykładem  „Opening Keynote – Digital transformation with Microsoft Business Applications”. Podczas otwierającego wykładu zaprezentowano kilka case-study, które zostały omówione przez osoby na co dzień pracujące z aplikacjami Microsoftu w swoich przedsiębiorstwach. W dalszej części artykułu prezentujemy „case study” odnoszące się do Dynamcis 365.

Pełne nagranie z “Opening Keynote – Digital transformation with Microsoft Business Applications” dostępne jest tutaj.

Polaris Industries – przykład korzystania z różnych kanałów dystrybucji w Dynamics 365
Pierwszym zaprezentowanym case study było wykorzystanie Dynamics 365 przez amerykańską firmę zajmującą się produkcją skuterów śnieżnych, pojazdów terenowych i pojazdów elektrycznych. Zostało wyjaśnione że bardzo ważnym aspektem jest zsynchronizowanie danych sprzedażowych z różnych kanałów dystrybucyjnych. Prezentowana firma posiada zróżnicowane portfolio odbiorców ponieważ są to zarówno klienci indywidualni jak i siły zbrojne oraz lokalne jednostki administracyjne (kontrakty rządowe). Sprzedaż dla klientów indywidualnych również jest podzielona na dwa główne kanały tj.: sprzedaż za pomocą sieci dealerów oraz za pomocą sklepu internetowego. Każdy kanał dystrybucyjny generuje osobne dane sprzedażowe, które są przetwarzane za pomocą Dynamics 365. Podczas konferencji podkreślono kluczową rolę systemu Dynamics 365, dzięki któremu firma ma całościowe spojrzenie na prowdzoną sprzedaż.

Microsoft – przykład wykorzystania Dynamics 365 for talent oraz LinkedIn w procesie rekrutacji
Strona Microsoftu dotycząca kariery generuje około 67 milionów wizyt miesięcznie. Dzięki czemu dział rekrutacyjny ma do przejrzenia 175 000 aplikacji miesięcznie. W rezultacie dochodzi do 10 000 rozmów rekrutacyjnych. Takie liczby naprawdę robią wrażenie i z pewnością generują dużo pracy dla działu HR. Jednak problem rekrutacji nie występuje tylko w największych korporacjach świata, ale w każdej rozwijającej się firmie. Wykorzystanie Dynamics 365 for talent i LinkedIn pozwala na otworzenie przepływu informacji (workflow) pomiędzy kadrą menedżerską a działem rekrutacyjnym. Jest to możliwe dzięki przejrzystemu systemowi śledzenia kariery (applicant tracking system). W rezultacie Dynamics 365 pozwała połączyć różne działy w organizacji w jeden spójny ekosystem biorący udział w wspomaganiu procesu rekrutacji. Poza tym wykorzystanie Dynamics wpływa na wydajność podczas codziennej pracy rekrutera:

– pozwala lepiej zaplanować terminy rozmów rekrutacyjnych,
– pozwala na rozwijanie programu referencyjnego (employee referral program),
– pozwala przeglądać historię rekrutacji.

McDonald Miller – przykład zastosowania technologii w zarządzaniu rozmieszczeniem urządzeń
Kolejnym case study było przedstawienie firmy z branży budowlanej McDonald Miller. Właściciel firmy opowiedział o możliwościach wykorzystania aplikacji Microsoftu do odpowiedniego zarządzania rozmieszczeniem urządzeń. Dzięki zastosowaniu technologii wie jak “rozłożyć odpowiednie narzędzia w odpowiednim czasie w odpowiednim miejscu”. Pracownicy wiedzą w którym miejscu znajduje się określone narzędzie i mogą do niego dotrzeć o wiele szybciej niż miało to miejsce przed zastosowaniem technologi. Poza tym uwagę poświęcono rozwiązaniu polegającemu na użyciu sensorów które służą do przesyłania danych do Dynamics 365. W zaprezentowanym case study była mowa o danych informujących o działaniu urządzeń elektrycznych (grzejniki, klimatyzatory, lampy itd.).