20.09.2019

Warsztaty: Rozwiń swój biznes z nowym systemem ERP – Dynamics 365 Business Central

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z warsztatów Business Central organizowanych przez Microsoft
19 września Dynamics Development Center uczestniczyło w warsztatach organizowanych przez Microsoft dla partnerów „Rozwiń swój biznes z nowym system ERP – Dynamics 365 Business Central”. Na początku wydarzenia prezenterzy opisali czym jest Microsoft 365 Business Central. Nie zabrakło poruszenia kwestii dotyczących licencjonowania oraz funkcjonalności. Uczestnicy mogli zapoznać się z aktualnymi trendami na rynku IT, w szczególności mowa o chmurze obliczeniowej oraz rozwiązaniach typu SaaS.

Następnie zaprezentowano informacje dotyczące polskiej lokalizacji Business Central. Polska wersja jest dostępna z poziomu AppSource w formie dwóch dodatkowych aplikacji (extenstions). Jedna z aplikacji odpowiada za tłumaczenie na język polski, natomiast druga aplikacja dotyczy funkcjonalności charakterystycznych dla polskich regulacji podatkowo-księgowych.

Na końcu zaprezentowano DEMO systemu Dynamics 365 Business Central. Podczas prezentacji omówiono funkcjonalności sprzedażowe oraz zaprezentowano integracje BC z innymi rozwiązaniami od Microsoft np. Outlook lub PowerApps. Spotkania organizowane przez Microsoft są dobrą okazją do wymiany doświadczeń oraz pozyskania aktualnych informacji na temat rozwoju systemu.

Wkrótce na blogu pojawi się pełniejsza relacja, w szczególności dokładniej opisująca polską lokalizację.