26.06.2019

Wspomaganie raportowania dzięki Jet Reports.

Jet Reports to najpopularniejszy pakiet rozwiązań do raportowania dla systemu Dynamics. Jest dostępny w formie dodatku (add-on) do programu Excel. Pozwala tworzyć raporty bezpośrednio w Excelu pobierając dane z Dynamics NAV lub Dynamics 365 Business Central. Jet Reports zawiera obszerną kolekcję raportów i dashboardów umożliwiających tworzenie atrakcyjnych raportów, jak zapewnia producent – zaledwie w ciągu godziny (zamiast całego dnia lub tygodnia).

Automatyczne pobieranie danych z systemu do arkusza kalkulacyjnego to większa efektywność i mniejsza szansa na pomyłki.
Główną zaletą wykorzystania Jet Reports jest redukcja czasu na pobranie danych z systemu i wklejenie ich do programu Excel w celu przetworzenia informacji. Czasochłonny i zupełnie nieefektywny proces pobierania danych w celu wygenerowania raportu to problem wielu przedsiębiorstw. Kolejną zaletą zastosowania automatycznego pobierania danych jest fakt że ludzie z natury popełniają pomyłki podczas raportowania (tym bardziej gdy dane pochodzą z wielu źródeł). Dlatego wykorzystanie technologii korzystnie wpływa na redukcje ewentualnych błędów.

Praca w środowisku Excel jest przystępna i znana pracownikom na całym świecie. Osoby z działów księgowych chętnie stosują metody raportowania, które znają od dłuższego czasu. Dzięki Jet Reports można nadal generować sprawozdania finansowe w formacie, który jest każdemu z nas dobrze znany.

Zalety Jet Reports:

  • Dane pobierane z systemu Dynamics mogą być przetwarzane w czasie rzeczywistym. Dzięki temu nie ma potrzeby tworzenia nowych raportów co miesiąc albo co kwartał. Wystarczy odświeżyć dane i pobrać/wysłać raport.
  • Dzięki dużym możliwościom wizualnym oraz wykorzystaniu programu Microsoft Excel, Jet Reports pozwala na tworzenie atrakcyjnych i efektownych raportów.
  • Za pomocą Jet Scheduler możesz zautomatyzować raportowanie. Wystarczy ustawić adresy email osób do których mają trafiać raporty.
  • Korzystanie z Jet Reports jest intuicyjne i z powodzeniem może być wykorzystywane przez kadrę menadżerską. Nie ma potrzeby angażowania specjalistów IT.