12.03.2022

Wymagania systemowe dla Business Central online

Business central w wersji Online to aplikacji SaaS, którą można otworzyć za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnej.

Wymagania dla przeglądarki internetowej

Dynamics 365 Business Central w formie online działa praktycznie na wszystkich popularnych przeglądarkach. Ważne jest, żeby w ustawieniach przeglądarki włączone było obsługiwanie cookies oraz JavaScript. Rekomendowane przeglądarki:

  • Microsoft Edge dla system Windows (najnowsza wersja)
  • Google Chrome for Windows (najnowsza wersja)
  • Mozilla Firefox for Windows (najnowsza wersja)
  • Safari for macOS (najnowsza wersja)

Najbardziej rekomendowaną przez Microsoft przeglądarką jest Microsoft Edge. Zgodnie z informacją podaną na blogu Microsoft, od 2 kwietnia 2021 roku Microsoft usunął Internet Explorer 11 oraz Microsoft Edge z listy rekomendowanych przeglądarek do obsługi Business Central.

Jakie są korzyści z wybrania przeglądarki Edge? Przede wszystkim korzystanie z rekomendowanej przeglądarki zapewnia wysoką wydajność i szybki czas reakcji podczas pracy z systemem BC online. Microsoft rekomenduje Edge także ze względu na zastosowane rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa. Poza tym, Edge wspiera synchronizacje ustawień na różnych urządzeniach oraz przełączanie się pomiędzy różnymi użytkownikami.

Wymagania dla aplikacji mobilnej

Obsługiwane systemy operacyjne

  • Windows 10 S, Home, Pro, Enterprise lub Education (wersje 32-bitowe i 64-bitowe).
  • Android: najnowsze trzy główne wersje i ich aktualizacje.
  • iOS (iPad i iPhone): najnowsze trzy główne wersje i ich aktualizacje.

Poza tym, wymagane jest co najmniej 1 GB pamięci RAM. Dodatkowo mile widziany jest program pocztowy Outlook (do wysyłania wiadomości bezpośrednio z Business Central) oraz pakiet Office (w celu wysyłania danych do Microsoft Excel oraz Microsoft Word).

Aplikacja Business Central działa w trybie telefonu w przypadku urządzeń, które mają wyświetlacz o przekątnej ekranu 4,00 – 6,99 cala (minimalna rozdzielczość 854×480). W przypadku trybu dla tabletów minimalna przekątna ekranu wynosi 7,00 cali (natomiast minimalna rozdzielczość 960×510).

Aplikacja Dynamics 365 Business Central jest dostępna w następujących sklepach z aplikacjami:

Więcej informacji na temat wymagań systemowych można znaleźć w materiałach Microsoft: tutaj.