Aby zwiększyć efektywność swoich operacji, klienci najczęściej decydują się na wdrożenie integracji systemu ERP z następującymi rozwiązaniami:
- System CRM – integracja systemów najczęściej zachodzi na poziomie klientów, produktów i ofert. Produktem, który w znakomity sposób
uzupełnia się z Business Central jest Dynamics 365 for Sales. - System operatora logistycznego – integracja z systemem ERP polega na komunikacji pomiędzy systemem ERP a magazynem np. wysyłanie komunikatów dotyczących stanów magazynowych lub dokumentów niezbędnych w procesach magazynowych.
- Platformy e-commerce – system ERP może wysyłać informację bezpośrednio na stronę o dostępności produktów i otrzymywać
zamówienia bezpośrednio ze sklepu internetowego. - Kadry i płace – należy pamiętać, że dla wielu rynków istnieje dodatek do programu ERP w Microsoft Dynamics 365 Business Central oferujący funkcjonalność Kadr i Płac, niemniej klienci czasami decydują się na integrację z ich istniejącymi rozwiązaniami w tym obszarze.
- System finansowo-księgowy – zdarza się, że Microsoft Dynamics 365 Business Central jest stosowany wyłącznie jako rozwiązanie do zarządzania łańcuchem dostaw lub produkcją. W takiej sytuacji może występować integracja systemowa ERP z innym oprogramowaniem finansowo-księgowym. Jest tak szczególnie często, gdy mówimy o wdrożeniu w wielu krajach, gdzie klient posiada już zakupione rozwiązania finansowo-księgowe.
Więcej na temat integracji można przeczytać tutaj.