01.09.2021

Dla jakich branż dedykowany jest system Dynamics 365 Business Central?

Oprogramowanie Dynamics 365 Business Central to kompleksowe rozwiązanie pozwalające usprawnić procesy w organizacjach o różnej wielkości oraz charakterystyce działalności. Jest to system ERP sprawdzający się w różnych obszarach.

  • Branża handlowa i dystrybucyjna

Branża handlowa i dystrybucyjna to szeroki zakres obejmujący różne działalności. Począwszy od firm sprzedających sprzęt elektroniczny, odzież, produkty żywnościowe aż po organizacje handlujące materiałami budowlanymi lub paliwami. W zależności od sprzedawanego towaru specyfika działalności może mocno się różnić, natomiast niezmienne jest to, że każda firma handlowa musi optymalizować procesy handlowo-dystrybucyjne, aby pozostać na konkurencyjnym rynku.

Business Central pomaga sprawnie gospodarować towarami oraz powierzchnią magazynową. Dzięki temu możliwe jest zminimalizowanie kosztów, przyśpieszenie procesów dystrybucyjnych oraz ułatwienie pracy każdemu pracownikowi magazynu.

  • Transport i logistyka

Współczesny rynek wymaga, aby firmy transportowe i logistyczne stale podnosiły jakość swoich usług. Jest to zdecydowanie branża, w której czas potrzebny na realizacje poszczególnych procesów ma kluczowe znaczenie. Wykorzystanie nowoczesnych technologii wydaje się czymś bez czego współczesna firma logistyczna nie może konkurować z innymi.

Business Central pozwala efektywniej zarządzać łańcuchem dostaw oraz umożliwia wydajną współpracę z dostawcami i odbiorcami. Procesy logistyczne są w pełni zintegrowane z procesami magazynowymi oraz pozostałymi obszarami przedsiębiorstwa (między innymi finansami).

  • Produkcja

Jednym z głównych obszarów, który obejmuje Dynamics 365 Business Central jest produkcja. Branża produkcyjna charakteryzuje się wyjątkowo dużym zróżnicowaniem procesów. Każda firma produkcyjna może wyraźnie różnić się od siebie i mieć wdrożone bardzo unikalne procesy. Żeby wyjść temu naprzeciw Dynamics 365 Business Central po pierwsze oferuje bardzo rozbudowany szereg rozwiązań branżowych. Natomiast po drugie Business Central zapewnia niemal pełną dowolność w dostosowaniu systemu do procesów charakterystycznych dla danego przedsiębiorstwa.

  • Retail

Przykłady rynku retail (branży detalicznej) to między innymi supermarkety, stacje paliw lub restauracje. Jest to rynek, na którym konkurencja jest bardzo wysoka i ważna jest lojalność klientów. Branża detaliczna musi zmierzyć się z problemem utrzymania pełnego asortymentu oraz wyróżniającej się wysokim poziomem obsługi klienta. Osiągnięcie tych i innych celów wiąże się z koniecznością sprawnego zarządzania wieloma nie zawsze mocno powtarzalnymi procesami.

Business Central oferuje szereg rozwiązań dedykowanych specjalnie dla branży detalicznej. Oferowane rozwiązania dotyczą między innymi zarządzanie różnymi kanałami sprzedaży, obsługę punktów sprzedaży (POS) oraz obsługę e-commerce.

  • Branża usługowa

W branży usługowej kluczem jest sprostanie wymaganiom klientów. Podnoszenie jakości oferowanych usług poprzez szybką obsługę oraz niezawodność stosowanych procedur to wyzwanie, przed którym stoi każde przedsiębiorstwo usługowe bez względu na branżę.

Business Central pomaga wykorzystać posiadane kompetencje pracowników oraz pomaga we wdrożeniu innowacyjnych rozwiązań. System wspiera mechanizmy współpracy w czasie rzeczywistym i tym samym przyśpiesza proces podejmowania działań. Jest to rozwiązanie, które wspiera ponoszenie jakości realizowanych projektów oraz dba o zadowolenie klienta.

  • Finanse

Zarządzanie finansami i księgowością to element, z którym musi zmierzyć się każde przedsiębiorstwo niezależnie od wielkości lub charakterystyki działalności. Oprogramowanie Dynamics 365 Business Central to rozbudowany system ERP, który oferuje kompleksowe podejście do zarządzania finansami. Moduł finanse i księgowość w pełni wystarcza do prowadzenia księgowości nawet w wyjątkowo rozbudowanych organizacjach. Postawienie na Dynamics 365 Business Central gwarantuje zachowanie intuicyjności i wygody podczas codziennego użytkowania systemu przy jednoczesnym zachowaniu dużej wydajności operacyjnej.

Więcej na temat rozwiązań branżowych na https://dynamicseip.com/co-robimy/rozwiazania-branzowe/