08.11.2021

Lokalizacje obsługiwane przez Dynamics 365 Business Central

Dynamics 365 Business Central to globalne rozwiązanie, które jest przystosowane do wymogów prawno-księgowych w różnych krajach. Należy wiedzieć, że niektóre wersje lokalne są wykonane przez Microsoft a niektóre przez firmy partnerskie. Aby zapoznać się z listą aktualnie obsługiwanych lokalizacji należy kliknąć tutaj.

Dla jakich krajów dostępna jest lokalizacja przygotowana przez Microsoft (stan na listopad 2021 r.)?

  • Europa: Austria, Belgia, Czechy, Dania, Niemcy, Finlandia, Francja, Islandia, Włochy, Holandia, Norwegia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania, Rosja (tylko w wersji on-premises).
  • Ameryka Północna: Kanada, Meksyk, Stany Zjednoczone.
  • Azja: Australia, Indie, Nowa Zelandia

Dla jakich krajów dostępna jest lokalizacja przygotowana przez firmy partnerskie (stan na listopad 2021 r.)?

Pozostałe wersje lokalne są dostępne w ramach aplikacji tworzonych przez partnerów, które można pobrać z AppSource.

  • Europa: Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Grecja, Irlandia, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Polska
  • Ameryka Północna: Brazylia, Kolumbia, Peru
  • Azja: Bangladesz, Hong Kong, Indonezja, Japonia, Liban, Malezja, Katar, Arabia Saudyjska, Singapur, Sri Lanka, Tajwan, Tajlandia, Zjednoczone, Filipiny.
  • Afryka: Algeria, Egipt, Kenia, Maroko, Nigeria, Republika Południowej Afryki, Tunezja,

Business Central jest dostosowane do wymagań prawno-księgowych wynikających z polskich przepisów.

Polska lokalizacja jest dostępna za pośrednictwem aplikacji o nazwie Polish Functionality Starter Pack. Jest to wszechstronna aplikacja, która rozszerza Business Central o dodatkowe funkcjonalności, które dostosowują system do specyficznych dla polski wymagań prawno-księgowych.

Aplikacja przede wszystkim pozwala na prowadzenie sprzedaży towarów i usług w Polsce oraz wystawianie faktur zgodnych z wymogami polskiego ustawodawcy. Poza tym w ramach aplikacji znajdziemy kalkulację płatności VAT, przygotowanie deklaracji VAT, raportowanie przepływu towarów i usług na potrzeby intrastat, przygotowanie plików JPK, weryfikacje kontrahentów w wykazie podatników VAT, zastosowanie mechanizmu podzielonej płatności, obsługę księgi głównej, obsługę odwrotnego obciążenia oraz szereg innych funkcjonalności przydatnych podczas prowadzenia przedsiębiorstwa w Polsce.

Więcej na temat funkcjonalności dostępnych w ramach polskiej lokalizacji można przeczytać w naszym poprzednim artykule tutaj.