1. Home
  2. Docs
  3. Invoice Mail Queue [PL]
  4. 4. Obsługa

4. Obsługa

Obsługa funkcjonalności, po wykonaniu ustawień, polega na:

  • Tworzeniu i księgowaniu dokumentów, używając stworzonych wcześniej szablonów,
  • Obsłudze Invoice Mail Queue.

W zależności od dokumentu, który ma być wysłany mailem, przejść należy do odpowiedniej strony, na której jest on tworzony, np. dla faktur sprzedaży – Sales Invoices.

Należy utworzyć nowy dokument. Po wyborze nabywcy, pojawi się lista dostępnych szablonów dla faktur sprzedaży:

Po wyborze prawidłowego, należy wcisnąć OK. Uzupełnione zostaną podstawowe informacje, m.in. numer dokumentu, zgodny z serią numeracji. Na dole strony, w FastTab’ie Invoice Mail Queue, uzupełnione powinny być automatycznie pola:

Po wprowadzeniu danych, dokument można zaksięgować. Jeżeli opcja Send Email jest równa True,  utworzona zostanie wiadomość email. Następnie na stronie z zaksięgowanymi dokumentami można sprawdzić status wiadomości:

Kiedy wszystkie inne dokumenty są gotowe i zaksięgowane, można przejść do strony Invoice Mail Queue, aby wysłać wygenerowane wiadomości.

Po wykorzystaniu funkcji Send Email, na wskazany adres wysłana zostanie wiadomość, utworzona na podstawie szablonu Email Template:

W szablonie zdefiniować można: temat wiadomości z np. numerem faktury, dodany zostanie załącznik PDF, jeżeli w HTML Body utworzono odwołania do zmiennych i zmapowano je na pola BC, pojawią się również informacje z systemu.